Siły zbrojne

Mundury dla specjalsów i żandarmów

Fot. Mirosław Mróz/Defence24.pl.
Fot. Mirosław Mróz/Defence24.pl.

3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o rozpoczęciu przetargu na elementy umundurowania i wyekwipowania dla operatorów Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury otwartej, podzielono na cztery zadania, z czego jedno jest w całości gwarantowane, a pozostałe trzy podzielone na część gwarantowaną i opcjonalną. Pierwsze gwarantowane dotyczy dostawy plecaków patrolowych, a pozostałe trzy śpiworów nieprzemakalnych z wkładką puchową, swetrów WS i mat samopompujących.

W ramach pierwszego zadania planowane jest pozyskanie 1210 egzemplarzy plecaków patrolowych. W ramach drugiego zadania planowane jest pozyskanie 1502 kompletów śpiworów nieprzemakalnych z wkładką puchową (z opcją na 300 kolejnych). W ramach trzeciego zadania planowane jest pozyskanie 2290 egzemplarzy swetrów WS (z opcją na 600 kolejnych). W ramach czwartego zadania planowane jest pozyskanie 1180 egzemplarzy mat samopompujących (z opcją na 500 kolejnych).

Termin składania ofert upływa 6 maja br., po czym ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie poszczególnych zadań w tym przetargu. Do oceny ofert złożonych we wszystkich czterech zadaniach posłużą następujące kryteria: cena (waga 60), gwarancja (waga 20) i termin wykonania (waga 20). Realizacja zawartych następnie zamówień ma zostać wykonana odpowiednio do 31 sierpnia, 30 września lub 30 listopada br.

Komentarze (12)

 1. Templar

  Cpt. Price z Call of Duty niesie sztandar? O.O

 2. Hetman

  A na maseczki przeciw koronowanemu wirusowi przetarg był,wygrała firma z byłym wojskowym w zarządzie?Mundurki znowu kupujecie,najłatwiej się obłowić,może trochę amunicji,paliwa,części zamiennych,materiałów biurowych,dlaczego znowu odnoszę wrażenie że coś śmierdzi?

  1. Ja

   A po co hetmanie ci maseczki skoro one są anty bakteryjne lub anty smogowe zrozumcie wkoncu że walczymy z WIRUSEM.

 3. rmarcin555

  Czy możecie się zlitować i nie używać określeń "specjals", "terytorials"?

  1. ip123

   To już jest "stan umysłu"; zachłyśnięcie się junajtetami po Iraku i Afganie.

 4. Logistyk z Jastrzębia

  Baza. Amerykańska w powidzu będzie miała,sklep To jest super news

 5. Afganczyk

  Specjals tez człowiek On nie maod,kogo kupowac W Afganistanie były sklepy w bazach KOMFORTOWY swetr bojowy 23usd

 6. lol

  Tak, te plecaki i śpiwory to w szczególności przydadzą się ŻW

 7. Arek

  Nie rozumiem trzymania się twardo nasiąkliwego puchu mając na rynku g-loft,primaloft itd.. nawet kurtka zimowa puchowa dws jest z sztucznego o bardzo dobrych parametrach ( przynajmniej ta Summita z przed 15 lat Gromu)... MATY pompowane ciężkie awaryjne wystarczy byle korzeń i dziura-lepsza już wysokiej klasy profesjonalna karrimata 2-3cm skrojona na minimum wymiaru

 8. Gh

  W dobie kryzysu takie wydatki są nie na miejscu. Są niemoralne, w żaden sposób nie podwyższą potencjału militarnego.

  1. Użytkownik

   Ale wojsko trzeba w coś ubierać. To są rzeczy używane na bieżąco i mocno się zużywają

  2. Orthodox

   Więc te, wielomiliardowe, będą już na miejscu w przeciwieństwie do zakupu śpiworów i swetrów dla rzołnierzy? Nawet w dobie kryzysu.

  3. Adam

   Nie na miejscu to są braki w osobistym wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy

 9. Marcin

  A jakość? Ile punktów za jakość?

 10. Ricardo

  Powinny zostać określone skrajne parametry jakościowe, techniczne i finansowe a kasa dana do ręki żołnierzomm. Oczywiście w tych formacjach. Pracują w szczególnych warunkach więc powinni mieć możliwość dostosowania sprzętu do swoich wymagań.

 11. Africa Corps

  Zapomniałem o dwu stronnych kurtkach

 12. As

  Ilości godne przetargu, drogich procedur i naszej armii. Będzie drogo. Może ktoś wreszcie zmieni ustawę o zamówieniach publicznych.