Jak powstają maseczki ochronne w AMW? [WIDEO]

6 maja 2020, 11:56
produkcja maseczek (1)
Fot. AMW

Ponad 4 500 maseczek ochronnych, w tym 650 maseczek dziecięcych, a także 2 000 przyłbic ochronnych powstało już w Akademii Marynarki Wojennej. Podchorążowie przygotowali właśnie specjalny film wyjaśniający jak powstają maseczki.

Środki ochrony osobistej, przygotowywane przez studentów Akademii Marynarki Wojennej, trafiły już w sumie do 67 placówek medycznych, opiekuńczych, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczelniane maseczki i przyłbice zostały rozdysponowane na terenie Trójmiasta, a także pojechały do Szczecina, Elbląga, Kartuz, Olsztyna, Mrągowa, Jastarni i Malborka.

Ponadto Akademia Marynarki Wojennej wydrukowała 100 sztuk przejściówek do powietrznych masek strażackich i 48 kompletów przejściówek do masek 3M na filtry HEPA dla Ambulatorium i Straży Pożarnej w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni. Obecnie drukarki 3D są wykorzystywane do produkcji przejściówek do masek MP5 i MP6 oraz pod filtry HEPA.

Jak informuje nas kmdr por. Wojciech Mundt, cały czas prowadzona jest również zbiórka komputerów dla dzieci do nauki zdalnej. Pozyskano 5 komputerów, które po serwisowaniu w Laboratorium Podstaw Techniki AMW, trafiły do GOPS-u w Kosakowie. Korzystają z nich już dzieci, których rodzice nie mogli sami pozwolić sobie na zakup komputerów do nauki zdalnej.

Akademia Marynarki Wojennej, to uczelnia morska, która jako jedyna w kraju kształci przyszłych oficerów Marynarki Wojennej – nawigatorów, mechaników, dowódców, specjalistów praktycznie wszystkich sfer sztuki wojennej na morzu. W uczelni uczą się także informatycy oraz przyszli specjaliści od cyberbezpieczeństwa na potrzeby całych Sił Zbrojnych.

W AMW można studiować na 5 kierunkach wojskowych: nawigacji, informatyce, mechatronice, mechanice i budowie maszyn oraz systemach informacyjnych w bezpieczeństwie. Obecnie trwa rekrutacja na studia wojskowe. Uczelnia zaprasza zainteresowanych po szczegóły na stronę internetową www.amw.gdynia.pl do zakładki „Dla kandydata”.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Krystian
środa, 6 maja 2020, 22:23

O szykujemy się na drugą falę zakazeń...

Tweets Defence24