Siły zbrojne
Marynarka wojenna poszukuje kamer termowizyjnych
Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu poszukuje 15 kpl. kamer termowizyjnych do potrzeb Siły Odpowiedzi NATO na rok 2023 wraz ze szkoleniem.
Przedmiotem rozpoczętego przez Komendę Portu Wojennego w Świnoujściu postępowania jest dostawa 15 kpl. kamer termowizyjnych na potrzeby SON (Sił Odpowiedzi NATO) na rok 2023 wraz ze szkoleniem. Oferty należy złożyć do 17.10.22 rok do godziny 12:00. Termin realizacji zamówienia to 30.11.22 r.
Kamery są przeznaczone dla Jednostki Wojskowej nr 5004 w Gdyni (Dywizjon Okrętów Bojowych) – 6 szt.; Jednostki Wojskowej nr 4250 w Gdyni (Dywizjon Okrętów Wsparcia) – 5 szt.; Jednostki Wojskowej nr 2750 w Świnoujściu (Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych) – 2 szt. oraz Jednostki Wojskowej nr 3854 w Świnoujściu (12 Dywizjon Trałowców w Świnoujściu) – 2 szt.
Czytaj też
Według wymagań kamera termowizyjna powinna być przenośna z niechłodzonym detektorem podczerwieni oraz posiadać: odporność na kurz i wodę na poziomie nie mniejszym niż IP54; parametry pomiarowe: Zakres pomiaru kamery powinien wynosić od 0 stopni Celsjusza do +600 stopni Celsjusza a niedokładności pomiarowa nie powinna przekraczać +5 0C lub +5% odczytu w całym zakresie pomiarowym; błąd pomiaru nie powinien być większy niż +5 0C; tryb pracy do poszukiwania i ratownictwa; możliwość wykonywania zdjęć (min. 50) lub krótkich filmów do 2 minut (min. 10); zasilanie – baterie linowo-jonowe, w kamerze (zasilacz sieciowy) albo ładowarce dwukomorowej, wejście 110-260 V AC, 50/60 Hz, kabel ze standardową wtyczka; dodatkowe wyposażenie: futerał transportowy, ładowarka, kabel komunikacji z PC, oprogramowanie do przesyłu danych, instrukcja obsługi w języku polskim.
Minimalne parametry techniczne kamery:
- waga do 1,5 kg;
- rozdzielczość obrazu termowizyjnego nie mniejsza niż 320 x 240 pikseli;
- zakres mierzonych temperatur od 0 stopni Celsjusza do +600 stopni Celsjusza;
- ekran umożliwiający podgląd na żywo;
- wyświetlacz: minimum 3,0'', kolorowy;
- częstotliwość odświeżania obrazu: minimum 24 Hz;
- zakres pracy w temperaturze od 0 stopni Celsjusza do +50 stopni Celsjusza;
- minimalny czas pracy: 2 godziny pracy ciągłej;
- interfejs USA do komunikacji z komputerem PC;
- Interoperacyjność z innymi systemami i kompatybilności, uruchomienie oprogramowania sterującego ma być możliwe na komputerze klasy PC w środowisku „Windows 10".
Czytaj też
W ramach dostawy wykonawca wykona szkolenie w języku polskim dla 25 osób z JW. 2750, JW. 3854, JW. 5004, JW. 4250 z zasad wykorzystania i eksplantacji kamery termowizyjnej w wymiarze co najmniej 2 godzin. Szkolenie powinno składać się z części teoretycznej (zawierającej podstawowe informacje o urządzeniu, jego budowie, ukompletowaniu, danych dotyczących zasad BHP, właściwej konserwacji) oraz części praktycznej polegającej na faktycznym użyciu urządzenia i wykonywaniu pomiarów.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie