Przemysł Zbrojeniowy

PCO S.A. z kolejnym kontraktem na optoelektronikę

Fot. Defence24

„6 września podpisaliśmy umowę z Agencją Uzbrojenia, obejmuje on asortyment trzech produktów: lornetki noktowizyjne, lornetki termowizyjne i celowniki Rubin. Z naszego punktu widzenia to ważny kontrakt. Drugi zawarty w tym roku. Możemy spokojnie planować produkcję i dostawy, choć chcemy jeszcze w tym roku podpisać kolejną umowę wieloletnią." - Mówi Witold Słowik, prezes zarządu PCO S.A.

Jak dodaje, firma prezentowała na tegorocznym MSPO szeroki zakres wyposażenia indywidualnego dla żołnierzy i sprzęt dla wozów bojowych, otrzymała też wyróżnienie Lidera Obronności za okular termowizyjny MT-1. „To innowacyjny produkt w zakresie bardzo małych gabarytów. To prawdopodobnie najmniejsze urządzenie tej klasy na świecie, cechujące się w dodatku bardzo dobrymi parametrami" – mówi prezes Słowik. Jak dodaje firma intensywnie pracuje nad rozwojem swoich produktów, a w firmie funkcjonuje duży dział badawczo-rozwojowy liczący 96 konstruktorów.

Komentarze (1)

  1. Darek S.

    W to powinniśmy mocno inwestować.

    1. Saw

      Jeśli wierzyć stronie rosyjskiej, to na Ukrainie broń strzelecka jest odpowiedzialna za 3% strat zadanych przeciwnikowi po obu stronach, co jest porównywalne ze stratami zadanymi bagnetami podczas IWŚ. Przyszłość i teraźniejszość to optyka, rozpoznanie, wskazywanie celów i efektory, ale na bezzałogowych statkach powietrznych. Masowo.