Reklama

Siły zbrojne

A400M Atlas mogą znów latać bez ograniczeń

Fot. Airbus/A. Doumenjou
Fot. Airbus/A. Doumenjou

Hiszpańska administracja lotnicza wycofała ograniczenia lotów dla maszyn A400M Atlas, wprowadzone po tragicznej katastrofie w maju pod Sewillą, która kosztowała życie czterech członków załogi. Airbus Defence & Space niebawem ma wznowić dostawy tych maszyn.

Wszystkie A400M są obecnie dopuszczone do lotów, pod warunkiem, że zostaną poddane kontroli określonej przez producenta w komunikacie ostrzegawczym (ang. Alert Operator Transmission) z dnia 19 maja 2015 r. Ograniczenia nie dotyczyły trzech testowych egzemplarzy Airbus Defence and Space, ani dwunastu samolotów dostarczonych do klientów przed wypadkiem. Jeden z samolotów A400M brał udział w pokazach w locie podczas całego trwania Paris Air Show.

Airbus planuje w najbliższym czasie wznowić dostawy maszyn A400M Atlas. Dwa samoloty, które były gotowe w momencie wypadku zostaną przekazane w najbliższych dniach, a kolejne w nadchodzących tygodniach. W tym roku zaplanowano produkcję od 13 do 17 maszyn. Liczba ta będzie zależna od wyników zaplanowanych na lato lotów próbnych. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Zdzich

    Jakieś wyniki śledztwa?

Reklama