Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojsko kupuje zestawy fortyfikacyjne

Fot. Megmar
Fot. Megmar

3.Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła, że zakończono postępowanie ofertowe dotyczące dostawy zestawów rozbudowy fortyfikacyjnej HESCO Bastion. Końcowa łączna wartość udzielonego zamówienia wyniosła 2 104 400 PLN.

Reklama

W połowie października br. 3. Regionalna Baza Logistyczna za pośrednictwem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej opublikowała ogłoszenie o zamówieniu na dostawę zestawów rozbudowy fortyfikacyjnej HESCO Bastion. Dokładniejszy opis ogłoszenia mówił o zestawie rozbudowy fortyfikacyjnej typu MIL-1G, zestawie rozbudowy fortyfikacyjnej typu MIL-3G a także typu MIL-5G w ilościach określonych w dokumentach zamówienia.

Reklama

Podmiotem, który zobligował się do zrealizowania celu zamówienia została firma Megmar  Logistics & Consulting, która będzie jego jedynym wykonawcą. Decyzja w sprawie udzielenia powyższego zamówienia została oficjalnie podjęta w dniu 9 listopada br. Końcowa całkowita wartość kontraktu wyniosła 2 104 400 PLN. W komunikacie czytamy, że wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia przedmiotu zamówienia w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy lub do dnia 30 listopada 2022 r. - w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej.

Czytaj też

Postępowanie ofertowe było prowadzone w formie procedury otwartej i jednocześnie przyspieszonej, ze względu na pilną potrzebę "poprawy ochrony wojsk własnych". W ogłoszeniu widnieje zapis, który mówi o tym, iż wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby odbiorców (czyli w tym przypadku 3 RBLog) na własny koszt i ryzyko.

Reklama

Jak czytamy na stronie wybranego wykonawcy, zestawy fortyfikacyjne MIL sprawdzają się podczas ochrony personelu, infrastruktury, obiektów militarnych przed penetracją balistyczną bezpośredniego ostrzału, fragmentacją wtórną oraz efektem fali uderzeniowej jak również stanowią ochronę przed próbami ataków ładunkami wybuchowymi umieszczonymi na pojazdach. Były one wykorzystywane w działaniach, w których zaangażowane były wojska państw NATO.

Czytaj też

Megmar  Logistics & Consulting opisuje, że zaletami ich systemów fortyfikacyjnych są m.in. trwałość oraz prostota konstrukcji, modułowość, wysoka odporność na oddziaływanie broni małokalibrowej, pocisków armatnich, RPG oraz amunicji moździerzowej.n

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. Piotr Glownia

    Dobra inicjatywa. To zwiększa możliwości wojsk inżynieryjnych. Te schrony do ogrzania się na granicy z Białorusią zrobiły jednak wrażenie na decydentach z MON. Wojska inżynieryjne potrzebują jednak własnego dowództwa rodzaju sił. Logistyka i korpus inżynieryjny USA mają wiele ciekawych rozwiązań. Logistyka WP też zasługuje na doinwestowanie i modernizację.

Reklama