Przemysł Zbrojeniowy

US Navy zamawia rakiety SM-6 za prawie 250 milionów dolarów

Marynarka amerykańska zamówiła 89 rakiet SM-6 – fot. US Navy
Marynarka amerykańska zamówiła 89 rakiet SM-6 – fot. US Navy

Koncert Raytheon otrzymał zamówienie od amerykańskiej marynarki na dostarczenie 89 rakiet Standard Missile-6 Block I za 243,478 miliona dolarów.

Kontrakt (a właściwie modyfikacja poprzedniej umowy) obejmuje dodatkowo dostawę kontenerów do pocisków, części zamiennych oraz usługi serwisowe.

Rakiety SM-6 stanowią ważny element opracowywanego właśnie morskiego, zintegrowanego systemu kontroli i obrony przeciwlotniczej NIFC-CA (Naval Integrated Fire Control-Counter Air). Są to pociski mające możliwość zwalczania celów powietrznych poza horyzontem (over-the-horizon air defense capability).

SM-6 łączą w sobie korpus i napęd rakiet Standard z systemem naprowadzania i układem obliczeniowym rakiet „powietrze-powietrze” AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile).

Prace mają się zakończyć do marca 2016 r. i będą prowadzone przede wszystkim w zakładach Camden w Arkansas, (34,4%), Tucson w Arizonie (25,5%) i Wolverhampton w Wielkiej Brytanii (14,6%).

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.