Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Thales buduje system kontroli powietrznej w RPA

Thales otrzymał kontrakt na modernizację systemu kontroli ruchu lotniczego w Republice Południowej Afryki – fot. Thales
Thales otrzymał kontrakt na modernizację systemu kontroli ruchu lotniczego w Republice Południowej Afryki – fot. Thales

Koncern Thales i służby nadzoru ruchu lotniczego w Republice Południowej Afryki ATNS (Air Traffic Navigation Services) podpisały szereg kontraktów związanych z modernizacją systemu kontroli ruchu lotniczego w Południowej Afryce.


Czytaj też: DCNS ma być sprzedany Thalesowi. Zbliża się jedna z największych fuzji w europejskim przemyśle zbrojeniowym

Thales podjął się zastąpienia istniejącego w RPA systemu kontroli ATSNS ATM swoim systemem TopSky-ATC i zamontowania trzech nowych radarów kontroli ruchu lotniczego typu Thales 970 w Wakkerstroom, Potgieterus i Rhodes. Kontrakt przewiduje również wsparcie logistyczne dla wszystkich radarów funkcjonujących w systemie ATNS oraz tych urządzeń, które pojawią się z systemem TopSky-ATC.

Umowa ta jest bardzo ważna ze względu na zwiększający się z roku na rok ruch powietrzny w tej części Afryki. Statystyki wskazują, że jest to obecnie najbardziej zatłoczone miejsce na kontynencie i konieczne jest zrobienie wszystkiego, co zapewni tam bezpieczeństwo według zachodnich standardów.

Czytaj: Thales Nederland pierwszy w Polsce wykonał umowę offsetową

Przedstawiciele ATNS CEO bardzo liczą na współpracę z Thalesem mając nadzieję, że pozwoli ona nie tylko na pozyskanie nowych systemów, ale również na transfer technologii niezbędnych do ich samodzielnego rozwijania w przyszłości.

(MD)
Reklama

Komentarze

    Reklama