Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PGZ zacieśnia współpracę z Politechniką Gdańską

Prezes PGZ
Autor. PGZ

PGZ S.A. oraz PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o. o. zawarły z Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej umowy o zachowaniu poufności, które umożliwią rozpoczęcie rozmów dotyczących rozwoju technologii minimalizacji pól fizycznych okrętów i bezzałogowych pojazdów podwodnych na rzecz Marynarki Wojennej RP.

PGZ S.A. poinformowało, że podpisanie umów o zachowaniu poufności było niezbędne, by strony mogły rozpocząć rozmowy w zakresie kooperacji przy realizacji projektów na rzecz Marynarki Wojennej RP. Szczegóły pozostają tajemnicą stron.

Prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek powiedział, że Polska Grupa Zbrojeniowa chce w jak najszerszym zakresie uczestniczyć w programach na rzecz Marynarki Wojennej RP, dodając, że PGZ SW posiada kompetencje na rzecz tego udziału.

Czytaj też

Jestem przekonany, że współpraca krajowego przemysłu z Politechniką Gdańską, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie demagnetyzacji okrętów oraz pomiarów ich pól fizycznych, jak również bezzałogowych technologii podwodnych przyniesie znakomity efekt w postaci światowej klasy sprzętu dla naszej Marynarki Wojennej.
Sebastian Chwałek

Następnie rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde potwierdził chęć aktywnego wspierania rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego, gdyż od wielu lat uczelnia współpracuje z MW RP i PGZ.

Autor. PGZ
Umowa, którą teraz podpisaliśmy, jest potwierdzeniem tego, że nasze partnerstwo jest bliskie i coraz bardziej efektywne. Jestem przekonany, że zawarcie tego porozumienia przysłuży się zarówno sprawnej realizacji programów MW, jak również dalszemu rozwojowi kompetencji naszych specjalistów z Centrum Morskich Technologii Militarnych PG.
prof. Krzysztof Wilde

Głos zabrał także prezes PGZ Stocznia Wojenna Paweł Lulewicz, mówiąc o rozpoczęciu wdrażania programu przekształceniowego infrastruktury i organizacji pracy. Jego zdaniem, te działania pozwolą na realizację zaawansowanych technologicznie projektów już po realizacji programu Miecznik.

Czytaj też

Wierzę, że już w perspektywie kilku lat stacje demagnetyzacyjne oraz inne, innowacyjne technologie podwodne staną się ważnymi elementami naszej oferty, i to nie tylko dla polskiej Marynarki Wojennej.
Paweł Lulewicz

Aktualnie Grupa realizuje szereg projektów w zakresie budowy, remontów, serwisów i napraw okrętów. W lipcu 2021 r. podpisana została umowa na dostawę trzech okrętów nawodnych nowego typu dla MW RP w ramach programu Miecznik.

Autor. PGZ
Reklama

Komentarze (2)

  1. Monkey

    Gdyby stroną nie było PGZ, nie miałbym większych wątpliwości, że ta współpraca może wydać porządne owoce. Niemniej jednak, trzymam kciuki. Oby im wyszło, cokolwiek tam chcą zmajstrować.

  2. Davien

    Na zdjęciu na samej górze artykułu - jeśli spojrzycie na podłogę to w kadr wkrał się skądinąd kapitalnie zakamuflowany odkurzacz automatyczny.

Reklama