Przemysł Zbrojeniowy

Armia kupuje wojskowe GPS-y

Wojsko chce kupić platformowe odbiorniki GPS z modułem SAASM – fot. www.exelisinc.com
Wojsko chce kupić platformowe odbiorniki GPS z modułem SAASM – fot. www.exelisinc.com

W Inspektoracie Uzbrojenia rozpocznie się dialog techniczny dotyczących odbiorników GPS z modułem SAASM przeznaczonych dla różnych platform wykorzystywanych w siłach zbrojnych.

Inspektorat Uzbrojenia opublikował na swojej stronie internetowej informacje o zamiarze wszczęcia dialogu technicznego, którego celem ma być pozyskanie danych niezbędnych do przygotowania zamówienia na wojskowe, platformowe odbiorniki GPS z modułem SAASM. Chodzi więc o kupno urządzeń, które zapewnią nawigację satelitarną z wykorzystaniem kanałów wojskowych dla „platform bojowych Sił Zbrojnych RP”.

Założenie by odbiorniki były wyposażone w moduły SAASM (Selective Availability Anti-spoofing Module) oznacza, że chodzi o wojskowy system GPS, który jest w stanie określić precyzyjne koordynaty, pomimo wprowadzenia w systemie programowego błędu.

Celem dialogu technicznego ma być m.in. sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw, szkolenia, oszacowanie kosztów pozyskania i eksploatacji sprzętu oraz czasu potrzebnego na jego pozyskanie. Dialog ma być przeprowadzony w kwietniu i maju 2014 r., natomiast zgłoszenia mają być składane do 28 lutego br.  

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.