Reklama

Polityka obronna

KGHM zawiązuje współpracę z WOT

Autor. kghm

KGHM podpisał list intencyjny o współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej. Planowane są wspólne przedsięwzięcia komunikacyjne i szkolenia z zakresu obronności. Porozumienie zakłada również współdziałanie kadry instruktorskiej i działania promocyjne dotyczące służby wojskowej.

Reklama

Celem listu intencyjnego jest współpraca dotycząca wzmacniania zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wsparcie promocyjne działań Wojsk Obrony Terytorialnej. Strony będą współdziałać m.in. w zakresie szkoleń jednostek wojskowych WOT z departamentami KGHM. Planowane są m.in. działania związane z bezpieczeństwem, w tym z ratownictwem medycznym. Miedziowa spółka z wojskiem będzie też współorganizować i uczestniczyć w uroczystościach oraz projektach edukacyjnych na rzecz lokalnych społeczności.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Kwestie dotyczące obronności i troska o bezpieczeństwo to w obecnych czasach sprawy kluczowe, również dla KGHM. Warto podkreślić, że wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej znajdują się również nasi pracownicy. Ta współpraca z jednej strony daje nam nowe perspektywy rozwoju, a z drugiej dotyka najważniejszych wartości i etyki. Wspieramy tych dla których bezpieczeństwo współobywateli jest zobowiązaniem oraz misją” – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

„Podpisanie porozumienia z KGHM jest kontynuacją współpracy i realizacji zadań, które prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej w zakresie budowania powszechnej gotowości obronnej państwa. Współpraca WOT i KGHM będzie miała przede wszystkim wymiar szkoleniowy. Obejmie również wymianę doświadczeń, a w szczególności budowanie świadomości w kontekście zagrożeń dla strategicznej infrastruktury spółki” – powiedział płk Krzysztof Stańczyk, cz.p.o Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj też

W ostatnim czasie miedziowa spółka nawiązała współpracę również z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni oraz Centrum Weterana działań Poza Granicami Państwa.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. riddik

    kopalnie jako schrony ? może to jest rozwiązanie ?