Płk Krzysztof Banaszek zastępcą szefa Służby Wywiadu Wojskowego

22 lipca 2018, 07:01
SWW
Fot. SWW
Reklama

Płk Krzysztof Banaszek został nowym zastępcą szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Banaszek to długoletni oficer służb specjalnych i specjalista od analizy informacji. Zajmie miejsce płk. Eugeniusza Szczęśniaka, który odszedł w maju.

"Minister Obrony Narodowej powołał z dniem 18 lipca br. pana płk. Krzysztofa Banaszka na stanowisko zastępcy Szefa Służby Wywiadu Wojskowego" - odpowiedziało MON na pytanie PAP.

MON nie podał za jaką tematykę będzie odpowiedzialny Banaszek. "Z uwagi na charakter i specyfikę zadań realizowanych przez Służbę Wywiadu Wojskowego oraz unormowania ustawowe, nie możemy udzielić szczegółowych informacji dotyczących funkcjonariuszy, żołnierzy i pracowników tej Służby oraz form i metod realizacji zadań, w tym podziału kompetencji w Służbie" - podał wydział prasowy resortu obrony.

Zastępców szefa Służby Wywiadu Wojskowego powołuje - na wniosek Szefa SWW - Minister Obrony Narodowej, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Komisja w piątek 13. lipca jednogłośnie pozytywnie oceniła tę kandydaturę.

"Płk Banaszek to wieloletni funkcjonariusz służb specjalnych. Zaczynał swoją karierę w Urzędzie Ochrony Państwa w 1994 r. Później przeszedł do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie pracował w wielu pionach łącznie z Centrum Antyterrorystycznym. W Służbie Wywiadu Wojskowego jest od roku 2017" - mówił w rozmowie z Defence24.pl szef komisji Marek Opioła (PiS).

Szefem SWW jest gen. bryg. Andrzej Kowalski, a jego zastępcą płk Agata Mazur. W maju zrezygnował z funkcji zastępca szefa SWW płk Eugeniusz Szczęśniak.

PAP

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Żołnierz
poniedziałek, 23 lipca 2018, 08:16

Co to za pułkownik? Jakim pododziałem wojska, OG lub ZT dowodził? To poprostu następny cywil strojący się w wojskowe piórka - dla wygody cywilnych służb trzeba było zwolnić większość żołnierzy ze służb w 2006r.

Tweets Defence24