Reklama

Siły zbrojne

Kto ochroni 11 Dywizję? W poszukiwaniu SUFO

Fot. mł. chor. Zbigniew Łupiński
Fot. mł. chor. Zbigniew Łupiński

43. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie ogłosił postępowanie przetargowe na dostawę usługi bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO) w jednostkach mu podległych. 

Procedura przetargowa na wykonawcę usług bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO) podzielona została na trzy odrębne zadania. Poszczególne części dotyczą ochrony obiektów w różnych miejscowościach, jednostkach wchodzących w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, tj. w Świętoszowie, Bolesławcu oraz Głogowie. Łącznie na usługę przeznaczono 1,94 mln zł.

Zadaniem SUFO będzie całodobowa ochrona budynków wojskowych w systemie zmianowym, polegająca na bezpośredniej stałej ochronie fizycznej, stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych systemach i urządzeniach alarmowych, oraz zapewnienie ochrony także w czasie po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego i w czasie wojny. Termin realizacji ochrony wyznaczono na 3 lata, tj. do 30 listopada 2023 roku.

Postępowanie prowadzone jest w procedurze ograniczonej, gdzie zamawiający przewiduje, że liczba wykonawców będzie wynosiła od 3 do 10 podmiotów. Jeżeli liczba wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu, nie podlegają wykluczeniu będzie większa niż 10 zamawiający zaprosi do składania ofert 10 wykonawców wg kolejności wpływu oferty (decyduje nr oferty).

Termin składania wniosków wyznaczono na 27 lipca 2020 roku. Zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony na podstawie najkorzystniejszej ekonomicznie oferty z uwzględnieniem kryteriów określonych w specyfikacjach, w zaproszeniu do składania ofert lub negocjacji lub w dokumencie opisowym. 

Reklama

Komentarze (14)

  1. Zibi

    Tak się wyprowadza pieniądze z armii,jak pojadą na wojnę to kto będzie ich chronił.Co za nonsens żeby byli policjanci i wojskowi niezdolni do służby pilnowali wojska.

    1. Zibi jeżeli uważasz że emeryci wojskowi lub policjanci są mniej sprawni niż Ci co pełnią obecnie służbę, to nie masz pojęcia o służbę wojskowej.

  2. Rafal

    Po co się szkolić jak byle chlystek może wejść na jednostkę i rozmieścić ładunki a potem np na rozprowadzeniu wysadzić wszystkich.U nas jest zawsze to samo-zaczną myśleć jak coś się stanie. Żeby mnie zatrzymali jedna zmiana za mało,musieli by się posiłkować posiłkować policją jak to maja w zwyczaju.Co za wstyd!

  3. nie-ignorant

    wojsko w czasie pokoju ma się szkolić, a nie stać przy bramie.

  4. Polskii

    Wojsko może spać spokojnie, ledwo chodzące dziadki ich obronią.

    1. Idiota ten co mówi o dziadkach są tam ludzie którzy mają 40 lat

    2. OTIS

      I orzeczenie o niepełnosprawności.

    3. PolskiObywatel

      Pracuję już 8 lat w ochronie więc wiem co mówię ;)

  5. Hahaha...jaka kpina za moje pieniądze...to zdjęcie obrazuje stan umysłu monu, generałów i innych

    1. pała

      Nawet ci pozoranci z fotki nie są w stanie powstrzymać się od śmiechu. Jeden dziadek aż klapki zgubił, a drugi dostał przepukliny, pochylając się nad zatrzymanym :D

    2. Parodia westernu

      Gość zaraz wylewu dostanie już się zrobił czerwony na twarzy bo musiał się pochylić. Niech jeszcze tabliczki wystawią - Kochany bandyto nie napadaj na wojsko bo kto cię obroni :)

    3. OTIS

      Ta kpina nazywa się Ustawa Prawo zamówień publicznych.

  6. Kartofel

    Emeryci w kubotach, po pościgu, kujący 19-to letnich rabusiów kradnących paliwo :D

    1. Gedymin

      Nie oceniaj ludzi po wyglądzie, przecież nie wiesz co to za "emeryci" i jakie mają doświadczenie w tym co robią. Wiesz kim jest Jerry Miculek? Emerytem na pierwszy rzut oka?

    2. OTIS

      Sorki, ale istotą profesjonalnej ochrony nie jest szybkość sięgania po broń i oddania kilku strzałów.

  7. PSSRJAC

    Dramat...Zdjęcie w punkt ....DRAMAT! Mamy plutony ochrony i obrony obiektów, są oddziały WOT a to to kpina..

    1. OTIS

      To nie kpina! To surowa rzeczywistość. Na fotce to i tak "luksus", w bywa jeszcze gorzej.

  8. Borys

    Można oprzeć ochronę JW o SUFO. Problem w tym że firmy ochroniarskie to w większości zakłady pracy chronionej, dlatego opłaca im się zatrudniać inwalidów. Obniża to oczywiście cenę na przetargu ( wliczają sobie zwroty z PEFRON) ale katastrofalnie odbija się na jakości. Ochrona JW wykonywana przez żołnierzy jest 3-4 razy droższa. Czyli jak zwykle kasa.

    1. OTIS

      ZPChry w ochronie to w tym momencie jakieś 98-99%. Strach się bać.

  9. XYZ

    Jak kto ochroni - emeryci z orzeczeniem o niepełnosprawności,to jest jakaś kpina że niepełnosprawni emeryci ochraniają jednostki wojskowe.Przyjdzie nie daj Boże wojna to nasze zgrupowania wojsk też będą chronić emeryci bo wojsko walczyć będzie tylko od 7 do 15 a później wolne :)

  10. To zdjęcie pasuje do artykułu pt. Wojsko polskie kluczowym elementem bezpieczeństwa NATO

  11. Syplog

    Wojna ma byc tylko w godzinach pracy

  12. tut

    Myślę że pytanie jest jak najbardziej zasadne. "Kto ochroni 11 Dywizję?" Kto ochroni nas. Kto ochroni nas od MON, IU, rządu...

  13. fox

    wojsko od razu czuje się bezpieczniejsze. i śmieszno i straszno.

  14. ursus

    Moim zdaniem należy sformować wartowniczy komponent zawodowy WOT który by się czymś takim zajmował, bo wynajmowaie tego typu usług przez wojsko wydaje się mało poważnie.

Reklama