Polityka obronna

III edycja Warsztatów Medycyny Taktycznej

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Policjanci Wydziału Realizacyjnego KSP zorganizowali kolejną, trzecią edycję Warsztatów Medycyny Taktycznej. Głównym celem ćwiczeń było wypracowanie najskuteczniejszych metod współdziałania podczas udzielenia pomocy medycznej poszkodowanym.Tegoroczne współzawodnictwo przebiegało dwuetapowo. Pierwszy etap przeprowadzony został z użyciem amunicji bojowej na terenie najnowocześniejszej w Europie strzelnicy taktycznej, którą może poszczycić się Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Drugi etap rozegrano na terenie treningowym wydziału realizacyjnego. Wśród przygotowanych dla drużyn „niespodzianek” było między innymi udzielanie pomocy kobiecie, która schowała się w szybie wentylacyjnym, oraz osobom przetrzymywanym przez przestępców w pomieszczeniu, do którego operatorzy dostają się przez dach budynku, wykorzystując do tego celu wysięgnik strażacki z koszem i sprzęt wysokościowy.

W warsztatach uczestniczyły reprezentacje jednostek specjalnych Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Ministerstwa Finansów, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, Wydziału Realizacyjnego KSP.

W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, profesjonalne wsparcie medyczne zapewnili specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”.W przygotowaniu poszczególnych scenek brali udział eksperci z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP w Legionowie, którzy wcielili się także w role „poszkodowanych”.

Komenda Stołeczna Policji

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.