Reklama

Geopolityka

Seria eksplozji w koszarach w Gwinei Równikowej

Miasto Bata Fot. Ben Sutherland/Wikimedia/CC BY-SA 2.0
Miasto Bata Fot. Ben Sutherland/Wikimedia/CC BY-SA 2.0

W serii eksplozji w koszarach wojskowych  zginęło co najmniej 20 osób, są setki rannych - poinformowała  w niedzielę  telewizja państwowa. Prezydent w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że przyczyną wybuchu było niedbałe obchodzenie się z dynamitem.

Telewizja państwowa Gwinei Równikowej poinformowała w niedzielę, że najprawdopodobniej pięć eksplozji w koszarach wojskowych w Gwinei Równikowej zabiło co najmniej 20 osób i zraniło ponad 400 innych.

W specjalnym oświadczeniu dla mediów prezydent kraju Teodoro Obiang Nguema Mbasogo stwierdził, że przyczyną wybuchu było niedbałe obchodzenie się z dynamitem w koszarach w mieście Bata.

Ministerstwo zdrowia napisało na Twitterze, że jego pracownicy ratują rannych na miejscu tragedii oraz w placówkach medycznych, ale obawiają się, że pod gruzami nadal znajduje się wielu ludzi.

Lokalna telewizja pokazuje obrazy ludzi krzyczących i płaczących, biegających po ulicach wśród gruzów i dymu informuje Associated Press (AP)

Wybuchy są szokiem dla bogatego w ropę narodu środkowoafrykańskiego donosi AP. Lekarz dzwoniący do telewizji, powiedział, że sytuacja to "moment kryzysu", a szpitale są przepełnione. Powiedział też, że centrum utworzone dla pacjentów z COVID-19 będzie wykorzystywane do przyjmowania lżej rannych pacjentów.

Reklama
Reklama

Stacja radiowa Radio Macuto podała na Twitterze, że ewakuowano ludzi w promieniu czterech kilometrów od miasta, ponieważ opary po eksplozjach mogą być szkodliwe.

Po wybuchu ambasada hiszpańska w Malabo zaleciła na Twitterze, aby obywatele Hiszpanii przebywający w Gwinei Równikowej zostali w swoich domach.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama