Reklama

Siły zbrojne

Rosja wysyła szpital polowy do Gwinei

Rosyjskie władze wysłały do Gwinei dwa pierwsze samoloty AN-124 rosyjskich sił powietrznych ze szpitalem polowym oraz lekarstwami.

Samoloty wystartowały dzisiaj z Soczi do stolicy Gwinei - Konakry. Zgodnie z bardzo szczegółowym, oficjalnym komunikatem na ich pokładzie znajduje się ponad 150 ton najnowszych leków i płynów infuzyjnych oraz wyposażenia medycznego i specjalnego pozwalającego na rozwinięcie szpitala polowego, w tym izba przyjęć z oddziałem diagnostycznym, trzy izolatki oddziału zakaźnego, oddział reanimacji i intensywnej opieki medycznej oraz laboratorium diagnostyczne.

fot. function.mil.ru

Docelowo szpital ma pozwolić na jednoczesne przyjęcie i leczenie 200 osób zakażonych niebezpiecznymi chorobami wirusowymi, ale także zabezpieczenie odpowiedniego i ciągłego nadzoru dla osób poddanych kwarantannie. W pełni autonomiczną pracę szpitala zapewniono wysyłając 3 kompleksy dezynfekujące z prysznicami, stacje analizy krwi, 4 generatory elektryczne, kuchnię polową oraz pralnię.

Razem ze szpitalem do Gwinei przesłano również specjalistyczne ambulanse do bezpiecznego transportu pacjentów z obszarów dotkniętych pandemią gorączki krwotocznej. Gotowy ma być również samolot wyposażony w specjalne kapsuły do przewozu chorych zarażonych wirusem Ebola.

Na stronie ministerstwa obrony Rosji pojawiło się dodatkowo wyjaśnienie, że rozkaz przygotowania transportu medycznego został wydany rosyjskiemu ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu bezpośrednio przez prezydenta Rosji w związku z apelem o pomoc wysłanym przez rząd w Gwinei. 

Reklama

Komentarze (4)

 1. kino

  po wylądowaniu okaże się, że zamiast lekarstw matrioszki: baba w babie i zdjęcia putina

  1. Podpułkownik Wareda

   kino! Bądź spokojny i nie obawiaj się tego. To bardzo dobrze, że interesujesz się losem ludzi zarażonych wirusem Ebola w Afryce! Powiedź nam jeszcze: co Ty uczyniłeś, aby pomóc tym ludziom?

 2. Jarek

  Pokazówka żałosne.

  1. Podpułkownik Wareda

   Jarek! Pokazówka? Być może. Ale dlaczego - żałosna? Dobrze, że Rosja wysłała do Gwinei, było nie było, ponad 150 ton lekarstw i wyposażenia medycznego. W sytuacji, w jakiej znajduje się Gwinea i jej chorzy obywatele, zarażeni wirusem Ebola - każda pomoc medyczna, żywnościowa i inna jest bardzo cenna. Nawet od Rosji. Równie dobrze, Rosja mogłaby nie udzielić Gwinei żadnej pomocy. Wówczas, rzeczywiście - to byłoby żałosne. Ostatecznie, rząd Gwinei, zwrócił się do społeczności międzynarodowej o pomoc medyczną. Gdzie w grę wchodzi ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, wszelkiego rodzaju antagonizmy, należy odłożyć na bok.

 3. Maciek199815

  A jak jest w Polsce? Ile mamy szpitali polowych? Ile mamy sprzętu sanitarnego?

  1. kapralek

   Departament Infrastruktury Al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa tel. +48 22 687 40 92, faks +48 22 6846 914 e-mail: [email protected] http://mon.gov.pl/kontakt/

 4. zdzich

  I co?I nic.Nadal to jest totalitarne.mafijne i terrorystyczne państwo odpowiadające za tysiące ofiar na Ukrainie i śmierć pasażerów Boeinga.

  1. vdv

   rosja putinowska jest jak najbardziej totalitarno mafijnym panstwem I odpowiada za tysiace ofiar na ukrainie.

  2. Borys

   Tak. Nadal.

  3. Marek

   Jaja sobie robisz? Taki gest nie za wiele kosztuje, zaś zysk propagandowy jest olbrzymi, bo przyciąga durniów. Po prostu kolejny pionek na szachownicy batiuszki. Zagranie typowe dla carskiej rosji/cccp/putina.

Reklama