Reklama

Geopolityka

Rosjanie twierdzą, że chcą negocjować z Ukrainą

Fot. 14 Samodzielna Brygada Zmechanizowana/mil.gov.ua
Fot. 14 Samodzielna Brygada Zmechanizowana/mil.gov.ua

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że Rosja jest gotowa wysłać delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą – informuje portal RBK. Nacisk Chin czy niepowodzenie operacji?

Reklama

"W jej skład mogą wchodzić przedstawiciele ministerstwa obrony, ministerstwa spraw zagranicznych oraz administracji prezydenckiej" – powiedział rzecznik.

Reklama

Wcześniej miał dzisiaj gotowość do rozmów wyrazić ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

Alaksandr Łukaszenka miał podobno zapewnić Putina o gotowości Mińska do „stworzenia wszystkich niezbędnych warunków dla procesu negocjacji między Rosją a Ukrainą".

Reklama

Wcześniej do Putina miał dzisiaj dzwonić przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping. Jak podało chińskie MSZ wymieniono w jej trakcie „uwagi na temat sytuacji na Ukrainie".

Czytaj też

Nie jest wykluczone, że rozmowa z chińskim przywódcą to tylko pretekst, żeby wyjść z konfliktu z twarzą. Na dzień dzisiejszy wydaje się bowiem, że plan operacyjny rosyjskich wojsk nie idzie zgodnie z planem. Nie powiodło się zdobycie przebojem lotniska Kijów-Hostomel, gdzie prawdopodobnie rozbity został co najmniej wzmocniona kompania elitarnych rosyjskich sił powietrzno-desantowych. Spowodowało to zawrócenie ciężkiego sprzętu powietrzno-desantowego lecącego z Pskowa na 18 Iłach-76 i fiasko części planu operacyjnego. Z kolei pod Charkowem i na południu Ukrainy i w Donbasie pojawiają się kolejne nagrania świadczące o niszczeniu całych kolumn rosyjskiego sprzętu pancernego i logistycznego.

Ukraińcy wykazali – prawdopodobnie nie zakładany przez Rosjan - hart ducha i przygotowują się do obrony stolicy, a główne elitarne brygady ukraińskie pozostają w większości w niewiadomych lokalizacjach być może gotowe do kontrataku.

Czytaj też

Z drugiej strony ogłaszanie chęci do takich rozmów może być zasłoną dymną, mająca uśpić czujność obrońców. Mińsk też nie wydaje się już neutralnym gruntem do negocjacji biorąc pod uwagę, że z terytorium Białorusi Rosjanie wyprowadzili jeden ze swoich najważniejszych uderzeń, a rosyjskie śmigłowce są zaopatrywane na Białorusi w uzbrojenie i paliwo.

Reklama

Komentarze (12)

 1. Buczacza

  Żeby nie było. Kontrakt na Fińskie F-35..... 11.02 Każdy może sobie to sprawdzić. I wyciągnąć z tego wnioski. Tak jak pisałem mały i słaby... Żywność kupiłem już wczoraj. I oddałem w punkcie. Nie wykluczam że w tym tygodniu będę na granicy. A w Brennej Leśnicy właśnie kończymy przygotowywać dom dla uchodźców. Bez odbioru tłuczku do ziemniaków...

  1. Zniesmaczony

   Mały i słaby? I to mówi gościu co twierdzi, że Polska eksportuje silniki odrzutowe do Rosji? Litości. Tak jak pisałem wcześniej, zioniesz tylko jadem i nigdy nie masz niczego merytorycznego do powiedzenia. I tu cie pewnie boli.

  2. Zniesmaczony

   @Buczacza, napiszę tak. Nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu, ekspercie od silników odrzutowych eksportowanych z Polski do rosji i krzyżaków walczących z uzbrojonymi brzytwami czerwonoarmistami.

 2. Buczacza

  Tych jeńców jest coraz to więcej.... A przecież to najlepsi wojacy we wszechświecie... Wyposażeni w nie mający analoga onucowy sprzęt... A dziś 27 państw wysyła uzbrojenie na Ukrainę. Co ciekawe wbrew trolom i innym pożytecznym idiotom na tym forum. Opcja atomowa w zakresie sankcji. Jest tuż tuż... Straty rosyjskie są bardzo duże... Na koniec zobaczcie na mimikę i mowę ciała putina o oczach nie wspominając. A potem na twarze tych wojaków...

  1. Chyżwar

   Jak jest z putinem łatwo zauważyć. Hitlerek wygląda i mówi jakby się naćpał.

  2. Zniesmaczony

   @Buczacza, potrafisz tylko ujadać. A masz zamiar jakoś pomóc Ukrainie i Ukraińcom? Ja na przykład paczkę szykuję, ubrania, buty, ręczniki, zabawki dla dzieci. A ty co? Przyszedłeś tutaj jak zwykle żeby podleczyć swoje kompleksy ubliżając innym ludziom? A teraz dawaj, napisz że jestem "rustrollem".

  3. Valdore

   A ty Zniesmaczona hieno dalej ten fake-wy gotowiec wklejasz. A bajki o paczce to popwiadaj kumplom z Olgino.

 3. DA(łn)VIEN

  Po pierwsze...troll hunterzy i onuce destrojerzy...można się zgłaszać na Ukrainę. Przydacie się tam. Valdore,sailor,laki,sailor...już jest 4 do obsadzenia czołgu oplot. Po drugie inwazja idzie wybitnie dobrze. Przeciąga się ,kijów się broni a to znaczy,że Rosja się męczy a jeżeli się męczy to będziemy bezpieczniejsi od strony lądowo-powietrznej...straty w sprzęcie wynoszą niemal pół naszej armii. Jeszcze 3 dni ...polska kupi dużo czasu. Ukrainie należy podawać adrenilame i kroplówkę by ta upadając podnosiła się. To jest w naszym interesie. Czas wysłać spike .

  1. Valdore

   Po pierwsze rustrollu daruj sobie te brednie i skończ kwiczeć ze strachu że Ukraińcy spala twój bRT:)

  2. Zniesmaczony

   @Valdore ex Davienku, tchórzu jeden, potrafisz tylko ujadać. A masz zamiar jakoś pomóc Ukrainie i Ukraińcom? Ja na przykład paczkę szykuję, ubrania, buty, ręczniki, zabawki dla dzieci. A ty co? Przyszedłeś tutaj jak zwykle żeby podleczyć swoje kompleksy ubliżając innym ludziom? A teraz dawaj, napisz że jestem "rustrollem".

  3. Valdore

   Zniesmaczony, ty jak widac pokazałeś swoją "odwagę" mordując kobiety i dzieci na Ukrainie jak inni ruscy zbrodniarze. A bajki o paczkach to opowiadaj swoim kumplom z Olgino.

 4. Buczacza

  Pisząc naciski mam na myśli udział militarny... Kazachstan póki co odmówił... Czeczeni już są.... Baćka.....? 2 armia świata po prośbie.... A wracając do ciebie. Jak ci coś zaproponowałem to na 15 godz przestałeś szczekać....Od czwartku godz 20 do piątku do godz 11.... Jak napisałem żebyś się nie bał. To momentalnie wróciłeś...W piątek od godz 12... Zostawię to bez komentarza...

  1. Zniesmaczony

   @Buczacza vel papkinie lwie północy, Do kogo adresujesz swój komentarz? Chciałbym zauważyć, że to ty pojawiłeś się tutaj pierwszy? Ja tylko muszę znowu cię poduczyć. I papkinku drogi, nie każdy ma czas, żeby siedzieć tutaj tak jak ty, dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i trollować. A to sprawdzanie i liczenie kto, gdzie i o której godzinie cos napisał, to takie hobby czy już obsesja? I papkinku drogi, twoje argumenty są słabe, pierwsza armia świata, czyli armia USA tez prosiła o wsparcie sojuszników, czy to w Iraku czy w Afganistanie. Zapomniałeś, czy o tym nie wiedziałeś? Aha, doucz się. Oddział czeczeński został rozbity.

 5. Buczacza

  To jeszcze na koniec tego wątku. Sytuacja jest taka, że 2 armia świata. Prosi o wsparcie... Jedni na tak a inni na nie... Podejrzewam że baćka też jest naciskany. No cóż tylko potwierdza to ,że ani to potęga ani wybitni dowódcy i żołnierze. Na koniec jeszcze jedna kwestia. A mianowicie czeczeni... Niestety ale będę szczery do bólu. Każdy czeczen pojmany przez Ukraińców. Obojętnie czy ranny czy nie. Z definicji ma przejebane...To wszystko w tym wątku.

  1. Zniesmaczony

   @Buczacza, tytanie intelektu, czy jak ciebie tutaj trafnie nazywają, "papkinie lwie północy", przecież ten jak go nazywasz "baćka" już dał wsparcie i jest totalnie umoczony. Czy ty czytasz jakiekolwiek wiadomości? Czy widziałeś choć raz mapę ataków na Ukrainę?

 6. Buczacza

  Właśnie widziałem rozmowę z Rosjanami wziętymi do niewoli. Oni nawet nie wiedzieli że będą na wojnie... Cały oddział poddał się...

  1. HeHe

   A skąd ty łatwowierny Papkinie lwie północy wiesz, że to byli Rosjanie a nie zwykła propaganda? Ja nie wierzę ani jednej, ani drugiej stronie no ale ja w "socjalizmie" nauczyłem się korzystać z polskich oraz zachodnich źródeł informacji bo słuchałem Warszawy I, rozgłośni polskich DW, RFE, RFI, VoF, a nawet rozgłośni polskiej Radia Tirana z Albanii Envera Hodży bo był to wtedy przekaz poglądów KPCh :)

  2. Tomek72

   nie pierwszy raz - DAWNO TEMU - rozmawiałem w Gruzji i na Ukrainie - oni jeszcze za ZSRR - jako wojskowi byli przerzucani w różne miejsca, do różnych krajów w tym do Polski i do Afganistanu - NIK NIGDY nie mówił im gdzie jadą ... Nie mówiąc już o tym, że nikt ich "nie pytał o zgodę" ...

  3. Domelbe

   Naprawdę a gdzie były ich telefony w dopiero u Putina

 7. JAGODA

  Z BANDYTAMI SIĘ NIE NEGOCJUJE TYM BARDZIEJ JAK SĄ NOTORYCZNYMI KŁAMCAMI ! Iwan Turgieniew (pisarz rosyjski): „Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”. Theodore Roosevelt (dwudziesty szósty prezydent USA): „Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi”. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd. Astolphe de Custine (francuski pisarz i podróżnik): „W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

  1. fifi

   Te twoje wklejki są już powszechnie znane.

  2. Chyżwar

   @fifi A te wklejki tobie nie pasują, bo to szczera prawda.

  3. Extern.

   Tu się nie zgodzę że nie warto z Rosjanami negocjować, W przeszłości zawsze gdy przy pomocy przemocy uświadomiło się Rosjanom że ich potencjalna ofiara jest silniejsza niż przypuszczali, negocjacje z nimi dawały pewne rezultaty np. nasz z nimi pokój Ryski w 1920 roku, czy układ z Finlandią po Wojnie Zimowej w 1940 roku. Oczywiście warunkiem musi być wcześniejsze przeczołganie dumy Rosyjskiej.

 8. mr Twardowski

  Z terrorystami się nie negocjuje. Do nich się strzela. Chęć do prowadzenia negocjacji ze strony FR, to zwykła ściema i gra na czas.

  1. Ech

   Oni chcieli negocwac ostani miesiac. Odadali inwazje a NATO ciagle nic na stale nie kladlo. Szkoda ze taka glupota.

  2. Valdore

   Echm, z bandziorami t zbrodniarzami jak Putin się nie negocjuje, ich się zwyczajnie goni i eliminuje.

  3. Extern.

   @Valdore: Inaczej, nawet z bandytami (szczególnie tymi silnymi) się negocjuje, tyle że podstawowa zasada polega na tym że propozycje rozejmową się proponuje po okazaniu mu własnej siły. A akurat Ukraińcy są w takim momencie. To jest właśnie bardzo dobry moment dla Ukraińców do negocjacji, Rosjanie dostali trochę po nosie, może się uspokoją, jak da się im szanse wycofać z tego.

 9. Chyżwar

  W Mińsku? Capnęli by tam ukraińskich negocjatorów i tyle by było z negocjacji.

  1. Extern.

   Dokładnie. Może Zełenski jeszcze chce sam pojechać?!!! Niech sobie lepiej poczyta o tym w jaki sposób NKWD wyłapało najważniejszych przywódców Polski podziemnej (w tym ostatniego komendanta AK, gen Okulickiego) biorąc ich na lep chęci do negocjacji.

 10. Monkey

  Rosjanie jak zwykle ściemniają. Chciałbym zauważyć, że wśród zniszczonego sprzętu nie ma ani T-90, ani BWP-2M czy BWP-3. Za to same T-80/T-72 i MT-LB. Wzięci do niewoli rosyjscy żołnierze to młokosy z poboru. Obawiam się, że chociaż według popularnego powiedzenia wojny wygrywają rezerwiści, to Rosjanie odwrócili kolejność i tzw. drugi sort (cytując słowa naszego lidera) wypuścili jako pierwszy. czyli spodziewali sie oporu Ukraińców. Oni niczego nie chcą negocjować, tylko będą kontynuować to, co już robią.

 11. Wewo

  Putin pewnie myślał, że wejdzie do Kijowa w trzy godziny, ale pomylił się. Biorąc pod uwagę, że ruskie wojska miały z 80 km do Kijowa, to faktycznie słabo im idzie, zwłaszcza, że mają przewagę nad Ukraińcami.. Do tego zadali Ukraińcom małe straty (Konaszenkow przecież nie zaniża strat UKr.). Ukraińcy zapewne zawyżają straty Rosjan, ale można wierzyć danym brytyjskiego wywiadu, że pierwszego dnia zginęło prawie 500 rosyjskich żołnierzy. To bardzo dużo (więcej niż straty koalicji podczas całej wojny w Zatoce Perskiej). Przy rosnącej determinacji Ukraińców straty zadane Rosjanom będą wyższe niż mieli w Afganistanie - o ile agresja się przeciągnie w czasie.

  1. wert

   Budzisz mówił że najlepsze brygady ukraincy mają przybunkrowane a kacapia NIE WIE gdzie one są. Daj Boże żeby to była prawda

  2. fifi

   Rosnącą determinacje Ukraińców widać na przejsciach granicznych.

  3. fragles07

   są filmy spod rosyjskich szpitali jak z determinacją, masowo zwożą rannych

 12. solaris

  Po zatrzymaniu pierwszego najgroźniejszego uderzenia obrona krzepnie a atak słabnie ruskie o tym wiedza, ale to nie znaczy, że odpuszcza w Groznym stracili 200 maszyn jednego dnia przed następnym atakiem zrujnowali miasto gdy weszli tam już tylko cywile byli wiec żeby ogłosić wielki sukces wystrzelali ich jako bojowników

Reklama