Reklama

Geopolityka

Korea aktualizuje plany obronne przed atomem i rakietami z Północy

Autor. Ministry of National Defense, Republic of Korea/Facebook

Prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol nakazał w czwartek armii aktualizację planów operacyjnych dotyczących obrony przed narastającym zagrożeniem nuklearnym i rakietowym ze strony Korei Północnej – poinformowała kancelaria Juna.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Szef państwa wydał takie wytyczne podczas wizyty w bunkrze wojskowym w Seulu, w którym w wypadku wojny mieściłoby się stanowisko dowodzenia. Wizyta zbiegła się w czasie z trwającymi od poniedziałku, największymi od lat wspólnymi manewrami wojsk Korei Płd. i USA – zaznacza agencja Reutera.

Czytaj też

Doroczne ćwiczenia, nazywane obecnie Ulchi Freedom Shield, mają się skończyć 1 września. Uwzględniają pierwsze wspólne ćwiczenia polowe armii USA i Korei Płd. od 2017 roku, gdy ograniczono je najpierw w związku z polityką poprzednika Juna, Mun Dze Ina, który dążył do poprawy relacji z Koreą Płn a potem z powodu pandemii Covid-1 .

Reklama

Czytaj też

YouTube cover video

Jun podkreślił, że w tegorocznych manewrach przyjęto zmieniony scenariusz, a plany operacyjne odzwierciedlają ewolucję zagrożeń ze strony Korei Płn. „Musimy pilnie przygotować środki, by zagwarantować (ochronę) życia i własności naszych ludzi, w tym zaktualizować plany operacyjne przeciwko zagrożeniom nuklearnym i rakietowym z Korei Północnej, które stają się rzeczywistością" – powiedział dowódcom wojskowym prezydent.

YouTube cover video
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama