Saudyjska delegacja w PGZ

22 stycznia 2020, 15:00
7f7d3b_main
Fot. PGZ S.A.
Reklama

Delegacja General Authority for Military Industries na czele z Prezesem GAMI, Jego Ekscelencją Ahmadem Al-Ohali złożyła wizytę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Spotkanie z Zarządem PGZ było okazją do kontynuowania rozmów o współpracy przemysłowej w sektorze obronnym.

Podczas spotkania zaprezentowano kluczowe produkty i rozwiązania Polskiej Grupy Zbrojeniowej, przeanalizowano możliwości nawiązania współpracy pomiędzy dwoma krajami w zakresie współpracy przemysłowo-technologicznej w zakresie potencjalnych dostaw sprzętu i uzbrojenia do Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Wizyta stanowi kolejny krok na rzecz zacieśniania współpracy w przemyśle obronnym instytucji Królestwa Arabii Saudyjskiej związanych z domeną wojskową a PGZ. Jesteśmy producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze, pełniąc rolę głównego partnera w programach modernizacyjnych polskiej armii

- Witold Słowik, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

General Authority for Military Industries (GAMI) to wewnętrzny regulator, koordynator i licencjodawca sektora obronnego w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Nadzoruje rozwój standardów i polityk branżowych, zakup sprzętu wojskowego na rzecz Królewskich Sił Zbrojnych i sił bezpieczeństwa Królestwa, jak również rozwój krajowej infrastruktury przemysłowej oraz badawczej saudyjskiego sektora obronnego. Odbyły się także rozmowy z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciejem Małeckim.

PGZ podkreśla, że saudyjska delegacja zapoznała się z produktami Grupy, które cieszą się zainteresowaniem za granicą. Są nimi systemy artyleryjskie, systemy radarowe, indywidualne wyposażenie żołnierza, czy systemy obrony przeciwlotniczej.

Oferta międzynarodowa Grupy PGZ obejmuje rozwiązania, które mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta, zarówno pod względem konfiguracji, jak i uzbrojenia (...) Potwierdzamy gotowość PGZ do współpracy przemysłowej, transferu technologii i wsparcia w rozwoju lokalnej bazy produkcyjnej i serwisowej w Królestwie Arabii Saudyjskiej, jak również pełne wsparcie logistyczne, szkoleniowe, wymianę doświadczeń oraz know-how i doradztwo administracyjno-prawne

Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ odpowiedzialny za eksport

Współpraca w dziedzinie obronności była także tematem spotkania przedstawicieli GAMI z Szefem Kancelarii Prezydenta RP Minister Haliną Szymańską, w którym uczestniczyli członkowie zarządu PGZ S.A. Michał Kuczmierowski oraz Radosław Domagalski.

Wizyta wpisuje się w realizację umowy międzyrządowej, zawartej przez Polskę i Królestwo Arabii Saudyjskiej dotyczącej współpracy wojskowej oraz wzmocnienia więzów między krajami w dziedzinie obronności.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 26
Reklama
Derff
czwartek, 23 stycznia 2020, 08:11

Nie kupią. W języku dyplomacji urażono ich godność wystawiając do rozmów kobietę. W takich sprawach trzeba myśleć z wyprzedzeniem. Podobnie pogrzebany został kontrakt z Peru gdy rozpętała się nagonka medialna, w której żartowano z najwyższego odznaczenia "Słońca Peru". Kto jak kto, ale to Polacy wybrali wojnę po przemówieniu J.Becka o honorze. Teraz nie umiemy uszanować kwestii honorowych dla innych narodów.

essm
czwartek, 23 stycznia 2020, 12:49

Masz rację. Też mnie zastanowiło, dlaczego rozmawiała z nimi kobieta. Niby Saudowie coś tam robią w dziedzinie równouprawnienia, ale ja na wszelki wypadek trzymałbym kobiety (mam na myśli oficjeli rządowych) z dala od tej delegacji. Ty to wiesz i ja to wiem, pewnie wielu innych też to wie, ale nie nasz rząd, co jedynie świadczy o jego ignorancji. Po prostu wstyd!

Clash
czwartek, 23 stycznia 2020, 07:29

Pewnie chcą zmodernizować.... znaczy się zmodifikować swoje T 72 albo spalić swoje okręty podwodne...

GB
czwartek, 23 stycznia 2020, 11:16

AS nie ma T-72 i OP.

Zaq
czwartek, 23 stycznia 2020, 07:22

Jakież to wyroby PGZ cieszą się zainteresowaniem zagranicznych klientów bo wyniki PGZ są mizerne.

GB
czwartek, 23 stycznia 2020, 11:17

Co jest złego w tym że taka delegacja przyjeżdża do PGZ? Widocznie ma jakiś interes. Lepiej do Polski niż do Rosji.

ałłłauakba
czwartek, 23 stycznia 2020, 08:15

Hmmm, jeśli Saudowie, to na pewno chodzi o mosty Daglezja ! ;)))

krzysztof
czwartek, 23 stycznia 2020, 00:00

Powiem tak, w tym artykule jest link do artykułu z lipca, że Saudowie odwiedzali Pit-Radwar. Nie kupili wtedy to teraz nadrabiają zaległości chyba. Ja podejrzewam, że oni widzieli te rakiety wtedy tylko czym to strącić. Jak usłyszałem, że nie ochroniły rafinerii Patrioty to od razu wiedziałem, że one nie są wstanie, bo nie są projektowane na zwalczanie manewrujące pociski. A Poprad Bystra i jeszcze Hicacynty, czy cuś tam wszystko mobilne i może sobie takie coś "w sieci" razem hulać i stać pod płotem. Leci coś no to salwa z Piorunów i po sprawie

MI6
środa, 22 stycznia 2020, 21:26

Pioruny/Poprady chcą kupić do ochrony rafinerii?

dropik
piątek, 24 stycznia 2020, 07:40

A co do Pieronów to nie bardzo jest jak je sprzedać bo np WP nie odebrało w 2019 nawet jednej sztuki. Wyszło na moje , że Macierewicz podpisał bezsensowny kontrakt na ich dostawę . Za dużo i za wcześnie.

Dropik
czwartek, 23 stycznia 2020, 07:32

jak będzie z armatą 35mm to może i kupią ;)

tut
czwartek, 23 stycznia 2020, 09:06

Jak oni kupią to i może nasi decydenci uznają że już czas na 35mm...

michalspajder
środa, 22 stycznia 2020, 20:02

Konkrety poprosze? Delegacje z Indii tez juz nas nieraz wizytowaly, ale efektow nie ma.

GB
czwartek, 23 stycznia 2020, 11:18

Znaczy źle że przyjeżdża potencjalny klient?

Sternik
środa, 22 stycznia 2020, 18:41

Sami z siebie tu nie przylecieli. Przecież cały świat wie że polski przemysł to bieda i zacofanie. Z małymi wyjątkami. Coś mi tu zalatuje amerykańską protekcją. No bo tak naprawdę mogliby kupić w takim Bantustanie jak Polska? Gromy? Może jakieś radary? I to wszystko.

Krab
środa, 22 stycznia 2020, 18:27

Niech kupią od kraby w ilości 96 sztuk oraz pioruny

dropik
czwartek, 23 stycznia 2020, 07:33

Wątpię aby mon się zgodził , chociaż sam się nie wyrabia z odbiorem zamówionych krabów...

laik, zupełny laik
środa, 22 stycznia 2020, 18:00

Pewnie się dowiedzieli, że jest kraj, który mógłby im wyprodukować zestaw przeciwlotniczy Loara , ale nie ma kasy, by to wdrożyć do produkcji. A oni akurat - no taki zbieg okoliczności - kasę mają i potrzebę chronienia rafinerii. Widać, że ktoś tam u nich w ambasadzie jednak po polsku czyta i coś kojarzy. No i możemy sprzedać im gromy i pioruny, radary. Pilicy chyba nie chcą - ale kto ich tam wie.

Derwisz
środa, 22 stycznia 2020, 17:37

Widzę że PGZ potraktowal Saudow z buta. A oni chcieli tylko Poprada z Bystra Maja potrzebę operacyjną na ok 26 zestawów. Od zaraz. Ale widzę że bez pośrednika PGZ nie daje rady

BUBA
środa, 22 stycznia 2020, 17:27

I wspolpraca i zaciesnianie. Czy im cos sprzedamy ??????

Ślązak
środa, 22 stycznia 2020, 16:52

Jak by tak chcieli wyłożyć kasę na Pioruna-2 , sam chyba nie wieżę w co piszę, ale byłoby by fajnie nie?

Zbigniew
środa, 22 stycznia 2020, 23:00

Pisz po polsku, trudno zrozumieć o jaką wieżę ci chodzi.

Ślązak
czwartek, 23 stycznia 2020, 15:12

Masz rację, muszę się poprawić kiedyś, oczekiwałem raczej dyskusji o treści niż formie

tutuś
czwartek, 23 stycznia 2020, 14:25

pewnie o krzywą wieżę w Piccy :-)

logistyk
środa, 22 stycznia 2020, 22:58

Nie! Stać nas na samodzielne opracowanie.

Ślązak
czwartek, 23 stycznia 2020, 15:10

Może i masz rację, ale z petrodolarami byłoby łatwiej i szybciej

Tweets Defence24