Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Mesko zwiększy produkcję prochu i amunicji; Rosja zbroi Kaliningrad

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Ruszy produkcja prochu i nowej amunicji”: Mesko otrzyma od Skarbu Państwa blisko 400 mln zł m.in. na inwestycje w wytwarzanie prochów w Pionkach. „Zwiększymy również zdolności produkcyjne rakiet Grom i Piorun m.in. poprzez unowocześnienie parku maszynowego - zapowiada Gabriel Nowina Konopka, wiceprezes Mesko SA odpowiedzialny za rozwój i inwestycje.”


Petar Petrovic, Gazeta Polska Codziennie, „Rosja wzmacnia twierdzę Kaliningrad”: Rosja zbroi Kaliningrad. Do Obwodu Kaliningradzkiego mają trafić między innymi bezpilotowe maszyny typu Orion i Korsar. „Moskwa wciąż wzmacnia siły zbrojne w obwodzie kaliningradzkim. Militaryzacja tego regionu ma być odpowiedzią na aktywną postawę NATO w regionie i na tarczę antyrakietową USA w Polsce. [...] W obwodzie trwa proces zwiększania liczby myśliwców, w najbliższym czasie mają tam trafić Su-27MS, a w dalszej przyszłości także Su-35S. Wzmocnieniu ulegają też siły pancerne, sformowano tam niedawno samodzielny pułk pancerny z prawdopodobnie 63 czołgami T-72B.”


Reklama

Komentarze (4)

 1. Łukasz

  "Zwiększymy również zdolności produkcyjne rakiet Grom i Piorun m.in. poprzez unowocześnienie parku maszynowego - zapowiada Gabriel Nowina Konopka, wiceprezes Mesko SA odpowiedzialny za rozwój i inwestycje." ciekawe czy wie co mówi???

 2. po prostu

  OK zostanie obłożony pociskami artyleryjskimi i żaden samolot stamtąd nie wystartuje.

 3. USS_Missouri

  Czyli, za kilka lat jest szansa, że w Pionkach będą produkowane prochy serii SB, prochy jednobazowe modyfikowane SB-NGL, prochy wielobazowe MB.... i także produkowana będzie nitroceluloza do prochów nitrocelulozowych, które są bazą dla innych prochów...., instalacja do produkcji łuski samospalającej to chyba norma tak jak i ładunki miotające do amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm..... hmmmm teoria piękna...., oby nie było to kolejne obietnice gdyż fala obietnic płynie już od 2014 roku a w zasadzie od 2012....

 4. kols

  Po działaniach amerykanów, Rosja robi to samo.

Reklama