Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czołgowy pokaz Tankfest Online 2020 - sukces frekwencyjny i finansowy

Fot. Wargaming
Fot. Wargaming

Tankfest Online 2020 - transmitowany na żywo w Internecie największy na świecie pokaz jeżdżących czołgów, zakończył się sukcesem. Pomimo epidemii koronawirusa w czasie imprezy zorganizowanej przez brytyjskie Muzeum Czołgów Bovington i przy pomocy firmy Wargaming zanotowano ponad milion wyświetleń i zebrano ponad 272 tysiące złotych.

Zakończono podsumowanie imprezy Tankfest Online 2020, która odbyła się pomiędzy 26 a 28 czerwca 2020 r. w brytyjskim Muzeum Czołgów Bovington. Wydarzenie co roku przyciągające dziesiątki tysięcy miłośników broni pancernej ze względu na sytuację pandemiczną nie mogło się jednak odbyć z bezpośrednim udziałem publiczności.

Dlatego firma Wargaming pomogła w zorganizowaniu przekazu internetowego, który dał wszystkim możliwość uczestniczenia w tym pokazie. Pomimo że była to pierwsza tego rodzaju inicjatywa na świecie w dobie pandemii, okazała się ona sukcesem. Jak później podsumowano, transmisja była wyświetlona ponad 1 000 000 razy, a w szczytowym momencie oglądało ją 34 400 osób jednocześnie. Było to więc o prawie 10 000 osób więcej, niż zwyczajowo odwiedza wydarzenie w Bovington (średnio jest to około 25 000 ludzi).

Głównym organizatorem całej imprezy było Muzeum Czołgów w Bovington, a partnerem strategicznym grupa World of Tanks z firmy Wargaming. Jednak w sumie w wirtualnym Tankfest Online 2020 uczestniczyło jeszcze siedem innych muzeów z całego świata: Arsenalen ze Szwecji, francuskie Musée des Blindés, The War Heritage Institute z Belgii, The Canadian War Museum, The U.S. Army Armour & Cavalry Collection, The Dutch National Military Museum w partnerstwie z kolekcją historyczną holenderskiej armii królewskiej oraz Muzeum historii uzbrojenia z Wiednia.

Dzięki tym placówkom udało się z powodzeniem przeprowadzić całe wydarzenie, w którym obserwatorzy mogli online uczestniczyć w porównaniu wybranych czołgów podczas transmisji na żywo, jak również obejrzeć sławne przedstawienie pojazdów bojowych na Arenie w Bovington.

„Muzeum zostało ponownie otwarte po 3 miesiącach zamknięcia. Sytuacja z Covid-19 dotknęła nas mocno, musieliśmy odwołać coroczny Tankfest, który jest ważnym momentem w roku dla naszej placówki. Z pomocą World of Tanks, które jest partnerem wydarzenia od 2014 roku, udało nam się przenieść do Internetu i dzięki graczom oraz widzom osiągnęliśmy świetne rezultaty, które pozwolą dalej działać Muzeum Czołgów w tych trudnych czasach.”

Richard Smith - Dyrektor Muzeum

Powodzeniem zakończyła się również akcja wsparcia Muzeum Czołgów w Bovington firmy Wargaming, która podczas Tankfest Online 2020 zbierała fundusze na wsparcie te placówki muzealnej. Polegała ona m.in. na przygotowaniu w sklepie premium gry World of Tanks, specjalnej oferty dla graczy na Tygrysa 131. Jak się okazało podczas całego wydarzenia, sprzedano ponad 10 000 pakietów charytatywnych, 4 000 wirtualnych czołgów Tiger 131 oraz 6000 kamuflaży na łączną kwotę ponad 62 000 Euro, co daje około 272 800 PLN.

image
Fot. Wargaming

Przypomnijmy, że Muzeum czołgów Bovington Tank Museum w Dorset posiada w swoich zbiorach ponad 300 czołgów z 26 krajów i uważa się, że jest to najlepsza z punktu widzenia historycznego kolekcja pojazdów pancernych na świcie. Zbiory zaczynają się bowiem pierwszego, zbudowanego czołgu (The Little Willie), a kończą na współczesnym Challenger 2. Muzeum Czołgów jest przy tym niezależną placówką i zarejestrowaną organizacją charytatywną.

Z kolei firma Wargaming to założona w 1998 roku i zatrudniająca obecnie ponad 4500 pracowników w biurach na całym świecie, prywatna firma z siedzibą w Cyprze, która zajmuje się produkcją gier komputerowych. Szacuje się, że już ponad dwieście milionów graczy spróbowało tych gier na wszystkich, najważniejszych platformach sprzętowych. Wiodącym tytułem jest pancerny hit World of Tanks, w którym gracze mają do dyspozycji ponad 600 typów czołgów z 11 państw (Stanów Zjednoczonych, Niemiec, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Szwecji, Czechosłowacji, Włoch i Polski).

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze

    Reklama