CMI Defence i SILKAN rozszerzają współpracę w zakresie symulatorów

31 maja 2015, 18:16
fot. M.Dura
Reklama

CMI Defence oraz SILKAN powołały spółkę joint-venture AGUERIS, która ma na celu tworzenie rozwiązań w zakresie systemów symulacyjnych, między innymi zintegrowanych z elementami uzbrojenia oferowanymi przez CMI Defence. 

CMI Defence i SILKAN współpracują nad budową symulatorów i trenażerów od wielu lat. Wynikiem kooperacji już teraz są rozwiązania posiadające bezpośrednie połączenie z rzeczywistym sprzętem bojowym - systemem wieżowym. Dodatkowo zachowano możliwość rekonfigurowania treningu przez odpowiednio oprogramowane stanowisko instruktora.

Teraz oba przedsiębiorstwa jeszcze bardziej zacieśniają współpracę, która zgodnie z deklaracją CMI Defence ma doprowadzić do stworzenia kompleksowej oferty systemów symulacyjnych dla wojsk lądowych oraz rozszerzenia zakresu prowadzonych prac rozwojowych. Prezes CMI Defence Jean-Luc Maurange zaznaczył, że stworzenie joint venture pozwoli na opracowanie rozwiązań przeznaczonych dla użytkowników produktów spółki, zajmującej się m.in. projektowaniem i budową systemów uzbrojenia dla pojazdów bojowych.

Z kolei prezes SILKAN François Guérineau zaznaczył, że wspólne przedsięwzięcie z CMI Defence pozwoli na umocnienie pozycji spółki na rynku systemów symulacyjnych dla wojsk lądowych, a także - dzięki kooperacji w zakresie technologii - rozszerzenie oferty w innych obszarach, w tym w sektorze lotniczym.

Spółka AGUERIS została powołana 30 kwietnia. Jest ulokowana w miejscowości Meudon niedaleko Paryża.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24