Brexit szkodliwy dla NATO

7 czerwca 2016, 12:07
Stoltenberg
Fot. NATO.
Reklama

Sekretarz generalny NATO ostrzegł, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE, będzie miało niekorzystny wpływ na NATO i całą architekturę bezpieczeństwa w Europie. Tymczasem najnowsze sondaże pokazują wzrost zwolenników Brexitu.

Jens Sotltenberg ostrzegł, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE może zwiększyć poziom niestabilności w Europie i skutkować większą fragmentaryzacją europejskiego systemu bezpieczeństwa. 

Według sekretarza generalnego NATO, Brexit może zaszkodzić relacjom transatlantyckim i osłabić współpracę między UE a NATO. Jako członek UE, Wielka Brytania jest bowiem ważnym adwokatem zacieśniania relacji między obiema instytucjami. Stoltenberg przypomniał też, że NATO i UE nie dzielą wspólnych zasobów i zdolności do odpowiedzi na pojawiające się wyzwania i zagrożenia. 

Wpływ "Brexitu" na zdolności obronne był analizowany na łamach Defence24.pl.

Czytaj więcej: Brexit osłabi NATO i zdolności obronne Londynu [7 POWODÓW]

Najnowsze sondaże pokazują przewagę zwolenników Brexitu. Opowiedziało się za nim 45 proc. respondentów badanych przez YouGov, przy 41 proc. deklarujących chęć pozostania w EU. Z kolei w innym sondażu Obsercer/Opinium, zwolennicy opuszczenia UE zanotowali przewagę 43 do 40 proc.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Afgan
środa, 8 czerwca 2016, 01:02

Napiszę to wprost i po żołniersku i bardzo proszę moderację aby tego nie kasowała, bo piszę prawdę lecz dosadnie. Jedyne co jest szkodliwe dla NATO to bezpłciowi i tęczowi politycy, którzy nie potrafią swoich słów zamieniać w czyny, a jedyne co im wychodzi to ładny uśmiech do kamery. Politycy którzy w chwili kryzysu jedyne co potrafią to wrażać oburzenie i wypisywać frazesy kredą na chodniku. Takich polityków jest w Unii Europejskiej pełno (za oceanem jest ich mniej) i powiem wprost, że to jest rak który pożera zachodnią cywilizację.

panzerfaust39
wtorek, 7 czerwca 2016, 13:18

Kompletne brednie GB nie wychodzi z NATO tylko z ZSRE

Kiks
wtorek, 7 czerwca 2016, 16:29

GB bez UE będzie niczym. Będą jeszcze bardziej wyizolowani. Nie wiem po co im to zamieszanie. I tak wynegocjowali sobie odrębne warunki. Co nie zmienia faktu, że powinno pogonić się to towarzystwo, które steruje teraz UE.

Tweets Defence24