Reklama

Siły zbrojne

Anakonda-20 bez ProObronnych

Fot. st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek
Fot. st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek

Największe tegoroczne ćwiczenia sił zbrojnych - Anakonda-20, odbędą się bez udziału organizacji komponentu proobronnego. Redakcja Defence24 dotarła do informacji potwierdzającej ograniczenia w tym zakresie. 

Jak informuje Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem RP zapadła już decyzja organizatora ćwiczenia Anakonda-20 odwołująca przedsięwzięcia szkoleniowe z udziałem komponentów organizacji proobronych (KOP). 

Ograniczenia jakie podjęliśmy wynikają z obecnej sytuacji pandemicznej w kraju. Anakonda-20 to największe ćwiczenie wojskowe, w tym roku było zaplanowane na przełomie maja i czerwca. Wstępny scenariusz Anakondy przewidywał zaangażowanie układu pozamilitarnego, w skład którego miały wejść właśnie komponenty organizacji proobronnych

ppłk Waldemar Krzyżanowski
Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem RP

Dodatkowo w związku z rozwojem pandemii COVID-19 oraz z uwagi na wstrzymanie szkoleń realizowanych w centrach podległych Dowództwu Generalnemu RSZ odwołano również planowany w okresie od 18 do 22 maja specjalistyczny kurs dowodzenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Kurs ten miał być prowadzony dla organizacji proobronnych biorących udział w programie PASZPORT.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.