Siły zbrojne

Zimowe ćwiczenia kawalerii powietrznej

Na poligonie w Nowej Dębie żołnierze 25. batalionu dowodzenia z Tomaszowa Mazowieckiego prowadzą ćwiczenia poligonowe, w ramach którego doskonalą umiejętności strzelecko-taktyczne. W manewrach biorą również Kanadyjczycy.

W dniach od 28 listopada do 9 grudnia br. na poligonie w Nowej Dębie kawalerzyści 25. batalionu dowodzenia realizują szkolenie, w ramach którego doskonalą swoje umiejętności m.in. w zakresie zajęć ogniowych i taktycznych.

Czytaj także: Polsko-niemieckie ćwiczenie strzelców wyborowych

Jak informuje kpt. Tomasz Pierzak, w pierwszym tygodniu pobytu na poligonie sprawdzenie przechodziła kompania saperów, której żołnierze w ramach ćwiczenia taktyczno-specjalnego realizowali szereg przedsięwzięć specjalistycznych. Wśród wykonywanych zadań było: wysadzanie pół minowych przez saperów oraz rozpoznanie przeprawy wodnej przez nurków.

W tym samym czasie, wraz z żołnierzami polskimi szkolili się również żołnierze kanadyjscy, wykonując wspólnie zadania ogniowe.

W drugim tygodniu kawalerzyści w dalszym ciągu doskonalili swoje umiejętności strzeleckie poprzez realizację strzelań sytuacyjnych oraz zajęć z kierowania ogniem.

Czytaj także: 20-km przelot spadochronowy kawalerii

W czasie jednych z zajęć zaplanowano sytuację, gdzie po symulowanym zrzucie, kawalerzyści musieli podjąć zasobnik towarowy ZT-100, po czym wykonać z nim bieg na dystansie ok. 3 km, a następnie na zmęczeniu wykonać strzelanie sytuacyjne.

Duży nacisk położony został także na zajęcia taktyczne, w ramach których, doskonalono zespołowe umiejętności żołnierzy z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki.

Komentarze (1)

  1. podatnik

    No rzeczywiście ogromny wysiłek - i tak musieli biec a potem strzelać ? Rosjanie ćwiczą to codziennie i nic na to nie gadają . A my tylko się dziwimy ze mają codziennie manewry . Trening czyni mistrza - za to im płacimy ogromne podatki na wojsko . W końcu maja nas obronić emerytów ?