Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Relacja z MSPO 2019; Oszustwo w spółce zbrojeniowej; Prezydent Turcji grozi Europie falą imigrantów

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, „Bojowy Borsuk musi jeszcze naostrzyć pazury”: Relacja z tegorocznych targów MSPO 2019. „Na wystawie i w kuluarach o już zawartych kontraktach i kolejnych ofertach dla Sił Zbrojnych RP mówili przedstawiciele Raytheona (producent rakietowych zestawów Patriot), Lockheed Martin (system HIMARS, pociski precyzyjne dla systemu Wisła), Boeinga (śmigłowce uderzeniowe Apache czy potężne transportowe chinooki).”


Paweł Wroński, Gazeta Wyborcza, „Odpalili oszustom 4 miliony”: Kulisy oszustwa w spółce podległej Polskiej Grupie Zbrojeniowej. „Kuriozalne kulisy afery w spółce Cenzin podległej Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Pracownicy wysłali przelew nie czeskiemu partnerowi, lecz oszustom z Turcji. Nikt ich nie nadzorował, bo w spółce trwała właśnie kadrowa karuzela.”


Petar Petrovic, Gazeta Polska Codziennie, „Erdogan grozi nową falą migrancką”: Prezydent Turcji ponownie grozi Europie otwarciem swoich granic, co spowodowałoby, że do Europy znów docierałyby tłumy uciekinierów z ogarniętej wojną Syrii. „Turcja grozi wypuszczeniem ze swojego kraju milionów migrantów, co spowodowałoby kolejny kryzys w Europie. Ankara domaga się utworzenia w północno-zachodniej Syrii strefy bezpieczeństwa. [...] Groźby tureckiego lidera dotyczą bowiem nie tylko Syryjczyków przebywających w tureckich obozach, których liczba jest szacowana na 3,5 mln osób, lecz także 2 min uciekających z prowincji Idlib.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. dropik

    za te 4 mln odpowiada zdaje się ten sam pan co tak dzielnie zarządzał stadniną koni w Janowie Podlaskim. Takie kadry ;)

Reklama