Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Kandydaci na urząd Prezydenta RP o polskiej armii; Krytyka rządu ws. działań podjętych w czasie epidemii koronawirusa

Fot. CO MON
Fot. CO MON

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Wszyscy chcą wielkiej armii”: Przegląd programów wyborczych kandydatów na urząd prezydenta RP. Kandydaci zostali zapytani między innymi o wysokość budżetu wojska i jaką liczebność powinna posiadać nasza armia. „[…] Także Robert Biedroń i Małgorzata Kidawa-Błońska nie chcą zwiększania liczby wojska, powinno ono liczyć 120 tyś. Z kolei Bosak i Mirosław Piotrowski uważają, że powinniśmy mieć armię 200-tysięczną. Marek Jakubiak widzi ją 145-tysięczną, a Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje, że powinno to być 150 tyś. i zapowiada utworzenie 2. Świętokrzyskiej Dywizji Pancernej w Kielcach.”


Antonii Podolski, Gazeta Wyborcza, „Koronawirus zdemaskował stan bezpieczeństwa narodowego”: Były dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i były wiceminister spraw wewnętrznych krytykuje działania rządu w czasie epidemii koronawirusa. „Okazało się, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie ma w sprawie epidemii nic do gadania, a rząd w warunkach absolutnego chaosu tworzy nowe struktury dublujące działanie już istniejących [...] skoro na mocy ustawy zarządzaniem kryzysowym w sytuacjach niecierpiących zwłoki zajmuje się minister spraw wewnętrznych, to sensowne było ulokowanie RCB w jego bezpośrednim otoczeniu. To <<przyłączenie>> RCB do MSWiA pozwoliło zlikwidować odrębne komórki zarządzania kryzysowego ministerstwa.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.