Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Hakerzy atakują szpitale walczące z epidemią koronawirusa; Kolejne zatrzymania terrorystów we Francji; Generał Jarosław Mika wraca do służby po przebytym zarażeniu koronawirusem

Fot. DG RSZ
Fot. DG RSZ

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Radosław Korzycki, Dziennik Gazeta Prawna, „Cyberterroryzm zagraża szpitalom”: Grupy hakerskie prowadzą szeroko zakrojone kampanie wyłudzania okupów od szpitali i laboratoriów, korzystając na przeciążonej służbie zdrowie w czasie pandemii koronawirusa. Przez ataki personel medyczny nie ma dostępu do historii choroby swoich pacjentów, dawek ich leków ani wyników testów. „Bruksela otrzymała informacje o nasilających się atakach w prawie wszystkich 27 państwach członkowskich UE. Sposób przeprowadzania ataków świadczy o ogromnej wiedzy na temat systemów administrowania sieciami, a także o częstych błędnych konfiguracjach dużych sieci, takich jak te stosowane w placówkach służby zdrowia.”


Petar Petrovic, Gazeta Polska Codziennie, „Islamista <<źle się czuł w kraju niewiernych>>”: Jak podają francuskie media zatrzymano dwóch kolejnych podejrzanych w związku z atakiem terrorystycznym dokonanym przez sudańskiego uchodźcę w Romans-sur-lsere na południu Francji. „Urodzony w 1987 r. Ahmed - Osman w czerwcu 2017 r. przybył do Francji - uzyskał status uchodźcy i 10-letnie pozwolenie na pobyt w tym kraju. Drugim zatrzymanym w związku z zamachem stał się znajomy Sudańczyka, którego aresztowano w mieszkaniu Ahmeda-Osmana, ale nie przebywał tam na stałe. Jako trzeciego w niedzielę na 48 godz. zatrzymano Sudańczyka, który mieszkał w tym samym pokoju co sprawca.”


Super Express, „Generał ozdrowiał i wraca do służby”: Generał Jarosław Mika był jednym z pierwszych Polaków zarażonych koronawirusem. Szef resortu obrony narodowej obwieścił, że generał jest już zdrowy i wrócił do swoich obowiązków zawodowych. „Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Mika wraca do służby - przekazał szef resortu obrony Mariusz Błaszczak (51 l.)”. Jak powiedział wracający do służby generał Jarosław Mika: „Powrót po 28 dniach do innej rzeczywistości. Z drugiej strony bagaż spojrzenia jako pacjent. Wdzięczność tym, którzy każdego dnia walczą z tym […]”


Reklama

Komentarze

    Reklama