Reklama

Wojna na Ukrainie

W obwodzie zaporoskim zginął rosyjski generał

Autor. Nexta/Twitter

W poniedziałkowym ataku rakietowym ukraińskich wojsk na stanowisko dowodzenia wroga w obwodzie zaporoskim zginął rosyjski generał Siergiej Goriaczow, szef sztabu 35. armii ogólnowojskowej agresora - powiadomił w nocy z poniedziałku na wtorek ukraiński portal Obozrevatel za korespondentami wojennymi z Ukrainy i Rosji.

Reklama

Wojna na Ukrainie

Reklama

O śmierci gen. Goriaczowa informowali w mediach społecznościowych zarówno ukraińscy oficerowie relacjonujący wydarzenia na froncie, m.in. Anatolij Sztefan, jak też prokremlowscy tzw. blogerzy wojskowi - podkreślono na łamach serwisu.

"Praca nad sztabami rosyjskich okupantów jest prowadzona w umiejętny sposób. Generał - to dobrze, ale oprócz tego (zginęło) jeszcze wielu oficerów (wroga)" - oznajmił Sztefan w komunikacie na Telegramie.

Reklama

W latach 2014-17 Goriaczow brał udział w walkach w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Dowodził też grupą operacyjną rosyjskich wojsk w separatystycznym Naddniestrzu w Mołdawii - przypomniał Obozrevatel.

Analitycy i dziennikarze na Ukrainie, w krajach zachodnich, a także m.in. w Japonii podawali w ostatnich miesiącach rozbieżne szacunki dotyczące liczby rosyjskich generałów poległych na wojnie. W lutym brytyjska stacja BBC informowała o śmierci siedmiu najwyższych rangą dowódców z Rosji, natomiast japoński portal Nikkei przekazywał doniesienia o ponad 20 zabitych generałach.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Zygazyg

  Another one bites the dust. Nie przypominam sobie konfliktu zbrojnego gdzie generałowie padali by jak muchy., trzeba by chyba sięgnąć po czasy napoleńskie? Według niektórych źródeł to 19-sty kacapski generał co wybrał się nogami do przodu..…

  1. papa lebel

   Joł, doktryna Kutuzowa w moskiewskiej armii nadal żywa:)

  2. papa lebel

   Sorry - miało być "Suworowa" (tego zwolennika bagnetów) a nie Kutuzowa, który lepiej dowodził;)

 2. js181065

  Na pohybel!

 3. Pirat

  Generała z wieloletnim doświadczeniem tak łatwo się nie wymienia. To nie mobik.

  1. skition

   Jest gorszy niż mobik o czym zaświadczają nasze gwiazdory Gocuł i Różański.

 4. skition

  Żadna strata bo generałów jest jak zwykle nadmiar.. Jutro się awansuje jakiegoś pułkownika i liczba genrałów nie ulegnie zmianie.

 5. papa lebel

  Ewidentnie za dużo mają generałów. Ale z innej strony - zwolniła się posada :)

Reklama