Reklama

Wojna na Ukrainie

Stoltenberg: niedocenianie Rosji byłoby niebezpieczne

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Fot. NATO
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Fot. NATO

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg powiedział w czwartek (tj. 5 stycznia br.) na konferencji biznesowej w Norwegii, że niebezpieczne byłoby niedocenianie Rosji i ambicji Władimira Putina dotyczących wojny na Ukrainie.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Pokazali oni wielką gotowość do tolerowania strat i cierpienia" - stwierdził Stoltenberg na konferencji biznesowej w Norwegii. "Nie mamy żadnych oznak, że prezydent Putin zmienił swoje plany i cele na Ukrainie. Dlatego niebezpiecznie jest nie doceniać Rosji" - dodał.

Sekretarz generalny NATO jest sceptyczny odnośnie szybkiego zakończenia trwającej już ponad 10 miesięcy rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W wywiadzie udzielonym w niedzielę stacji BBC mówił, że Zachód musi być gotowy na udzielanie Ukrainie wsparcia przez długi czas, ponieważ nic nie wskazuje na to, by Rosja miała zamiar zakończyć wojnę.

Reklama

Czytaj też

W udzielonym w ubiegłym tygodniu wywiadzie dla AFP Stoltenberg powiedział: "Widzimy, że Rosjanie mobilizują więcej sił, że są gotowi ponieść również wiele strat, że próbują uzyskać dostęp do większej ilości broni i amunicji".

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Sorien

    Powoli widzę że zaczyna docierać do państw , organizacji a nawet naszych "ekspertów " którzy myśleli na forum że Ruskich przegrana to tylko formalność że nie jest tak dobrze jak byśmy chcieli .... Co ja twierdzę od lata a do reszty dochodzi po pół roku 🤦... Słuchajcie co mówi Putin i ruskie - dla nich to nie jest wojna o Donbas , Ukrainę oni mówią że to jest walka o ich niepodległość z zachodem .... A wiecie jak się walczy o niepodległość - do końca

Reklama