Reklama

Wojna na Ukrainie

Dziesiątki rosyjskich rakiet lecą na Ukrainę

Fot. Kremlin.ru

Jak podkreślił o godz. 10 ukraiński deputowany Nikoła Kniażycki na antenie Polsat News z Astrachania wystrzelono kolejne 37 rakiet.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Od rana trwają serie ataków rakietowych na ukraińskie miasta oraz krytyczną infrastrukturę. Zaatakowano: Kijów, Dniepr, Lwów, Chmielnicki, Żytomierz, Tarnopol oraz Zaporoże. Ataki cały czas trwają.

Czytaj też

Wywiadu w tej sprawie udzielił Nikoła Kniażycki podkreślając, że z Rosji wystrzelono kolejne rakiety.

Reklama

Czytaj też

Rosyjskie siły zbrojne prowadzą serię ataków na ukraińskie miasta i infrastrukturę krytyczną, z wykorzystaniem pocisków manewrujących Ch-101 wystrzeliwanych z bombowców (zapewne także innych rakiet cruise, jak Kalibr) oraz właśnie bezzałogowców. Na Ukrainie są straty w infrastrukturze energetycznej i ludności cywilnej. Można zakładać, że ataki te są odwetem za (przeprowadzone według Rosjan przez Ukrainę) uszkodzenie mostu prowadzącego na anektowany Krym z Rosji.

Czytaj też

Komentarze (5)

 1. Gregorius6

  A Kermit? gdzie się schował? znowu w Rzeszowie?

  1. Shev

   A ktos by tam Putlera wpuscił?? Oj cos ci się porządnie pomyliło, ruski Kermit chował się w bunkrze pod Uralem:)

 2. Jow

  Naiwnie było by przypuszczać, że Rosja nie użyje rakiet które posiada. Jeśli nie zrobili by tego teraz, to zrobili by za tydzień albo miesiąc. Z drugiej strony pamiętacie jak Churchill decydując się na rajd bombowy na Berlin uratował RAF przed zniszczeniem, zwracając wściekłość Hitlera na cywili? Nie zgaduję czy teraz było tak samo, ale z pewnością gdyby Rosja mogła użyć przeciwko ukraińskim składnicom amunicji lub paliwa bądź też miejsce szkoleń. To okrutne, ale zawsze na wojnie najmniej jest warte życie cywila.

  1. Shev

   Rosja od poczatku wojny atakuje prawie wyłacznie cele cywilne więc prosze sobie darować wybielanie tych zbrodniarzy.

 3. Valdi

  Schiltx po zwycięstwie SPD w dolnej Saksonii Już zacierał ręce a tu bęc Od kumpla z Kremla Ch100 wpadł na kawkę do konsulatu wizowego w Kijowie CUDA

 4. Valdi

  Przypomnijmy zestaw Camm czyli 1,x3x8 czyli 24rakiet to 153 mln USD full wypas Nasams3 to 76 mln USD Radary podobne rakiety również Poza mijając aspekt polityczny zamówienia To jednak dobrze że coś jest z będzie

 5. Chyżwar

  Ruscy mają tego sprzętu coraz mniej i marnują środki na obiekty cywilne. Czynią tak wiedząc, że wcześniejsze podobne ataki terrorystyczne nie robią na Ukraińcach żadnego wrażenia. Można im tylko pogratulować "geniuszu".