Reklama

Wojna na Ukrainie

396. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

T-62 Ukraina
Zdobyty przez Ukraińców rosyjski zmodernizowany czołg T-62. Jedna z setek maszyn jakie opuściły Uralwagonzawod.
Autor. mil.gov.ua

396 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 26 marca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Nowoseliwskim , Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wyjimką , Wesełym , Wasiukiwką , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i Predteczynym . W Bachmucie brak istotnych zmian. Po chwilowej przerwie, Rosjanie wznowili intensywne ataki w północnej i południowej części miasta. Nasilił się również ostrzał artylerii rosyjskiej, która niszczy swym ogniem kolejne budynki. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem, Awdijiwką, Siewiernym,Toneńkim, w Pierwomajskim , pod Newelskim, wMarince pod Pobiedą,Nowomychajliwką . Nowokałynowe jest kontestowane. Ciężkie walki toczą się o Stepowe i Kamiankę . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: na plażę pod Odessą sztorm zepchnął minę morską, która eksplodowała i uszkodziła kilka budynków.

SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz siedem w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

W mieście Kiriejewsk w rosyjskim obwodzie tulskim doszło do eksplozji.

Reklama

Komentarze (5)

  1. GB

    Na drogach Rosji zaobserwowano nową grupę rekonstrukcyjną w postaci wyrzutni rakiet Katiusza na ciężarówce ZIS-151, samochód ZiS-3 (konstrukcja z lat 30 XX wieku, armatę wyglądającą jak ZiS-3 (konstrukcja 1942). Tej kolumnie bliżej do muzeum niż na wojnę. Swoją drogą kolekcjonerzy zapłaciliby dużo za taką Katiuszę czy samochód ZiS-3. Czołgi T-34/85 chyba jednak zobaczmy w walce...

    1. Macorr

      Ruscy są przerazeni spodziewaną ofensywą Ukraińską. Widzą transfery zachodnich czołgów , artylerii (juz teraz przyznaja że nie mają czym odpowiedzieć na zasieg i precyjze dostarczonych dział), Dostarczone Migi umozliwią zorganizowanie punktowej (nad atakującymi wojskami) przewagi w powietrzu. Wiec robia co moga, ściagają T-54 i Katiusze... Dlatego zbawne są te komentarze na portalu kolegów mowiacym o ruskiej odbudowie potencjału produkcyjnego.

    2. GB

      Macorr, co do ukraińskiej ofensywy to z pod Kijowa pojechał w nieznanym kierunku eszelon z działami 2S7 Pion (filmik pokazał się dziś). A to poważny argument niezbędny w ofensywie.

    3. farfozel

      Czekam na ciezarówki Studebaker

  2. papa lebel

    A gdzie ZIS-5 ....? (z góry jedziet, pod górę pchać:)

  3. GB

    Ukraińcy zidentyfikowali ten granat. To РКГ-3 (RKG-3). Kumulacyjny granat ppan produkowany od 1950 roku. Rosyjski żołnierz przeżył gdyż strumień kumulacyjny nie uderzył w nie go.

  4. GB

    Rosyjski żołnierz ćwiczył rzut bojowym granatem i do tego jego koledzy nagrali to. Otóż rzucił ale granat trafił w gałęzie od których się odbił i wybuchł koło rzucającego. Przeżył ale zdaje się został ranny (dalej nie opublikowano). Ciekawe jest także to że był to granat trzonkowy. Chyba Granat RGD-33, skonstruowany w okresie międzywojennym i produkowany do 1940 roku.

  5. GB

    Zauważono polska Szyłkę w wojskach ukraińskich. Mówią że to wóz po modernizacji do standardu Biała (zdjęcie jest tak zrobione że nie potrafię rozpoznać).

Reklama