Reklama

Wiadomości

Pustynne zagrożenie ze strony Hamasu

Autor. www.idf.il

Siły Obronne Izraela (IDF) oceniają, że pewne grupy terrorystów, które przedostały się do Izraela 7 października, zostały poinstruowane przez przywódców Hamasu, by ukryć się na pustyni Negew, aby móc przeprowadzić kolejne zamachy - relacjonuje w środę portal telewizji i24.

Reklama

IDF ostrzegły też podczas środowego briefingu, że istnieje podwyższone ryzyko ataku terrorystycznego na granicy z Egiptem.

Reklama

Lądowa ofensywa w Strefie Gazy, którą planuje izraelska armia, będzie dużym wyzwaniem, ponieważ Hamas przygotowywał się do tej wojny przez wiele miesięcy, a przede wszystkim dlatego, że będzie to walka z miejską partyzantką - pisze i24.

Jak podaje portal, według wojskowych teorii ta strona konfliktu, która zdoła wciągnąć przeciwnika w miejskie walki na własnym lub znanym sobie terenie, pomnaża swe siły sześciokrotnie. Innymi słowy - wyjaśnia portal - około 20 tys. terrorystów w Strefie Gazy posiada takie możliwości jak 120 tys. żołnierzy IDF.

Reklama

Największą korzyść Hamas czerpie z sieci ukrytych tuneli, które Izraelczycy nazywają „metro”; są one trudne do zniszczenia i aby uniemożliwić wrogowi wykorzystanie tej przewagi, żołnierze IDF będą musieli szukać wejść do podziemnych korytarzy oraz szybów wentylacyjnych - wyjaśnia i24.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Sorien

    Mają termowizyjne kamery pustynia nie jest wielka więc jeżeli tam są to już powinno ich nie być

Reklama