US Army rekrutuje "arktycznych wojowników"

3 marca 2021, 09:51
8661648774_62b96df079_c
Fot. Public Affairs Office Fort Wainwright, licencja CC BY 2.0
Reklama

Amerykańska koncepcja "arktycznych wojowników" ma ulegać wzmocnieniu poprzez usprawnienie rekrutacji żołnierzy do służby na Alasce. US Army chce zagwarantować chętnym możliwość rozpoczęcia szkolenia podstawowego już w warunkach tego stanu, a później usprawnić pomoc w zakresie zapewnienia odpowiedniego standardu życia dla wojskowych i ich rodzin. Stany Zjednoczone na poważnie spoglądają na swoje plany wzmocnienia potencjału militarnego w kontekście arktycznego wyścigu zbrojeń.

US Army zamierza usprawnić rekrutację w zakresie chętnych do służby ściśle w obrębie stanu Alaska. Chodzi oczywiście o obecnie trwające wzmocnienie potencjału US Army Alaska oraz szerzej amerykańskich zdolności wojskowych w rejonie arktycznym, co jest pochodną przyspieszającego w ostatnich latach, przede wszystkim za sprawą Rosji, wyścigu zbrojeń w tej części świata.

Amerykańskie wojska lądowe zamierzają pozyskiwać dodatkowych rekrutów, którzy chcą żyć i służyć w trudnych alaskańskich warunkach. W zamian oferowane mają być jedne z najtrudniejszych form szkolenia, szczególnie w kontekście programu przygotowania do działań w warunkach zimowych. Zmiana w rekrutacji ma odbywać się na zasadzie, że chętni do służby w US Army mogą od razu wskazać chęć przejścia przeszkolenia właśnie w tym stanie jeszcze na etapie wizyty w punkcie rekrutacyjnym.

Wcześniej mogli oni trafiać na Alaskę, ale dopiero po ukończeniu podstawowego szkolenia wojskowego. Częstokroć było to szok, szczególnie, gdy szkolenie podstawowe było prowadzone w zupełnie innych warunkach klimatycznych, a sami żołnierze nie byli od razu przygotowywani do pełnienia służby w rejonach alaskańskich.

Według, cytowanego przez alaskańską stację TV (KTUU) gen. Petera Andrysiaka US Army Alaska chce szkolić żołnierzy najlepiej przygotowanych do pełnienia służby stricte w warunkach tego regionu i ma to dziać się niejako już od pierwszego dnia po rozpoczęciu pracy w ramach kursu podstawowego. Według gen. Andrysiaka trwają również prace nad zapewnieniem systemowych zachęt dla amerykańskich rekrutów, tak aby w większej liczbie byli skłonni wiązać własną karierę wojskową z tym najdalej na północ wysuniętym stanem. Dotyczy to usprawnienia warunków bytowania samych wojskowych, ale myśli się również nad poprawą jakości życia ich rodzin. Tak, aby wiązali się oni z Alaską w formacie długookresowym.

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/powszechna-obrona-terytorialna-w-bezpieczenstwie-narodowym-rp/
Reklama

Przy czym, gen. Andrysiak nie kryje, że służba w warunkach alaskańskich nie jest dla każdego. Dowódca zaznaczył również, iż rozumie niepokój, który towarzyszy myśli o pełnieniu służby wojskowej i życiu w tym surowym oraz trudnym miejscu w Stanach Zjednoczonych. US Army planuje przy tym, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zrekrutowanie w pierwszej kolejności jak największej liczby przyszłych wojskowych z północnych stanów, szczególnie Alaski. Żeby nowi wojskowi byli już obyci ze specyfiką przede wszystkim trudnych warunków zimowych. Jak wskazał stacji KTUU gen. Andrysiak, Alaska ma być traktowana priorytetowo.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
Reklama
Niuniu
czwartek, 4 marca 2021, 00:31

Niezłe. To ile konkretnie kasy dają? I co oferuja dla rodzin?

mobilny
środa, 3 marca 2021, 17:45

....są za ruskimi daleko ale próbować można....

Monkey
środa, 3 marca 2021, 15:48

Dobry pomysł. Pytanie tylko, czy będzie dużo chętnych. Niemniej jednak jak na razie Amerykanie są dość daleko za Rosjanami w tej materii.

Herr Wolf
środa, 3 marca 2021, 12:34

Niech oddadzą alaskę ruskim i problem zniknie..

yar
środa, 3 marca 2021, 18:22

A dlaczego mają oddawać? czy ją komuś zabierali? Przecież ruskim była niepotrzebna i ją sami sprzedali. Za byle jakie pieniądze.

Fanklub Daviena
środa, 3 marca 2021, 21:02

Za to kupili Rosjanie Bałtów i Finlandię od Szwecji za milion złotych rubli i wcześniej czy później zgłoszą się po swoją własność... :D

olo
środa, 3 marca 2021, 20:26

"kupno" Alaski związane było z oszukaniem Kongresu. Sama transakcja, tak naprawdę, dotyczyła płatności za pomoc floty rosyjskiej. A że kongres nie mógł wynajmować obcych wojsk to wymyślono wałek z kupnem Alaski. Jaki w związku z tym jest dziś stan prawny Alaski tego nie wiem.

vipmig
środa, 3 marca 2021, 16:31

Chyba odsprzedadza. Oddałbyś działke która kupili twoi dziadkowie??

R
środa, 3 marca 2021, 11:47

Juz widze tych "chetnych"

yar
środa, 3 marca 2021, 18:25

Zdziwisz się. Będą. Bo w odróżnieniu od ruskich to USA dba o swoich żołnierzy. Naucz się pisać po polsku. W naszym języku występuje "ę".

R
czwartek, 4 marca 2021, 10:42

Tak zdziwie sie jak zobacze ochotnikow.

mobilnyPL
środa, 3 marca 2021, 22:36

Ehe masz na myśli tych bezdomnych pozostawionych samych sobie z problemami.......?

olo
środa, 3 marca 2021, 20:27

ta, 40 k bezdomnych weteranów

xcv
środa, 3 marca 2021, 11:22

Wyglądają na pustynnych, ale co my tam wiemy...

Fanklub Daviena
środa, 3 marca 2021, 11:16

Amerykanie szykują się do inwazji na Grenlandię i aneksji tej wyspy - odkryto tam bogate złoża pierwiastków ziem rzadkich a USA dotąd są uzależnione od Chin... Trump grzecznie proponował Danii sprzedanie wyspy, ale Duńczycy się nie zgodzili, więc jak w przypadku Teksasu po odkryciu ropy czy Kalifornii po odkryciu złota USA będą musiały ogłosić "niepodległość" Grenlandii a potem jej aneksję. Przy okazji oszczędzi to USA gigantycznych kosztów usuwania skażeń nuklearnych po nielegalnej amerykańskiej broni i elektrowni atomowej na tej wyspie, które topnienie lodowca odsłoniły i których usunięcia domagają się Duńczycy... :D

Wawiak
środa, 3 marca 2021, 15:03

Wiemy, wiemy. RT podało, że Amerykanie już zaczęli kopać tunel. Aby nikt się nie zorientował, zaczęli na Florydzie 8-]

Tweets Defence24