Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Sekretarz generalny NATO broni programu Nuclear Sharing; Wywiad z byłym szefem MON na temat nowej SBN

Fot. NATO
Fot. NATO

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „Stoltenberg broni Nuclear Sharing”: W Niemczech trwa spór polityczny odnośnie programu NATO Nuclear Sharing. „W ostatnich tygodniach część polityków współrządzącej w Niemczech Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) wypowiadała się negatywnie o porozumieniu o współdzieleniu taktycznej broni nuklearnej. Na mocy tego NATO-wskiego porozumienia w Niemczech rozmieszczono ok. 20 amerykańskich termojądrowych bomb lotniczych B61, które w razie potrzeby ma przenosić niemieckie lotnictwo. W obronie projektu Nuclear Sharing stanęli m.in. politycy CDU oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.”


Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „To zaskakujące, że PiS docenia Unię”: Wywiad z byłym wicepremierem i byłym ministrem obrony narodowej, Tomaszem Siemoniakiem. „Rzuciło mi się w oczy, by preferować w szkolnictwie nauki ścisłe, by widzieć rozwój bezpieczeństwa szerzej właśnie m.in. przez pryzmat rozwoju naukowego. To bardzo dobry kierunek - faktycznie inżynierowie mogą się przyczynić do budowy potencjału obronnego. Myślałem też, że z większą rezerwą zostanie potraktowana Unia Europejska i w tym zakresie jestem pozytywnie zaskoczony.”


Reklama

Komentarze

    Reklama