Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Legia Akademicka na poligonie; Zerwanie Traktatu o Otwartych Przestworzach nową zimną wojną?

Fot. MON
Fot. MON

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Studenci ruszą na poligon”: Już w sierpniu na poligon wrócą studenci, którzy w tym roku akademickim podjęli wyzwanie w Legii Akademickiej. Blisko 2,5 tysiąca studentów wzięło udział w w programie przeszkolenia wojskowego. „Po jego zakończeniu studenci otrzymają stopień szeregowego rezerwy. Ci, którzy zdecydują się na udział w szkoleniu podoficerskim zostaną podoficerami rezerwy i otrzymają stopień kaprala. Studenci, którzy uzyskają najlepsze wyniki, będą mogli kontynuować naukę w ramach pięciodniowego szkolenia o specjalności cyberbezpieczeństwo w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.”


Konrad Wysocki, Gazeta Polska Codziennie, „Mocarstwom opadły maski”: Aktualny komentarz po zerwaniu Traktatu o Otwartych Przestworzach. Czy czeka nas kolejna zimna wojna? „[...] Szczególną uwagę poświęca się krajom, w których COVID-19 zbiera największe śmiertelne żniwo. W Stanach Zjednoczonych czy w Rosji sytuacja jest poważna, jednak w ostatnich dniach koronawirus zszedł tam na dalszy plan. Wszystko za sprawą decyzji USA o wyjściu z traktatu o otwartych przestworzach - a to strategiczny dokument regulujący kontrolę zbrojeń. Fakt ten może bardzo szybko wpłynąć na zachwianie sferą bezpieczeństwa. Wraca też pojęcie nowej zimnej wojny.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. 12345

    Ale feministyczna propaganda same kobiety w wojsku 100 procent armii to kobiety - zobaczymy co te kobietki będą miały za wartość bojową w wojnie. Zobaczymy.

Reklama