Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Szef MON w PIT – RADWAR; Zastrzeżenia SKW do firm startujących w przetargu na samoloty VIP; Katar ofiarą własnych ambicji

photo: PIT-RADWAR S.A.
photo: PIT-RADWAR S.A.

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, „Armia otwiera się na innowacje”: Wizyta ministra w spółce PIT-RADWAR SA, która zajmuje się m.in. produkcją urządzeń radiolokacyjnych i radioelektronicznych.  „Podczas wizyty w zakładach zbrojeniowych PIT-RADWAR SA minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystym otwarciu innowacyjnego laboratorium do badań sprzętu i uzbrojenia, którym dysponuje polska armia. Celem wizyty było otwarcie nowej inwestycji spółki PIT-RADWAR SA - dwóch komór bezechowych: Poligon Compact Range (strefa daleka) oraz System Planar Near Field (strefa bliska).”


Krzysztof Losz, Nasz Dziennik, „Przetarg pod lupą kontrwywiadu”: O kontrakt na dostawę średnich samolotów VIP starały się firmy, do których zastrzeżenia miał wojskowy kontrwywiad. „[...] Marek Opioła jest przekonany, że gdyby KIO znała informacje SKW, to nie zakwestionowałaby trybu wyboru oferty Boeinga. Jednak takiej informacji kontrwywiad nie mógł przekazać składowi orzekającemu, gdyż zabrania tego polskie prawo. Natomiast z takimi informacjami może się zapoznać sąd, który ma możliwość utajnienia rozprawy, jeśli przedstawione zostaną mu dowody stanowiące tajemnicę państwa.”


Hubert Kozieł, Parkiet, „Katar stał się ofiarą własnych ambicji”: Katar stał się ofiarą własnego sukcesu gospodarczego i zbyt wygórowanych ambicji stania się regionalnym liderem na Bliskim Wschodzie. „Katar prowadził w ostatnich latach zbyt ambitną politykę zagraniczną, dążącą do przebudowy całego Bliskiego Wschodu.”


 

Reklama

Komentarze

    Reklama