Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Państwo Islamskie werbuje bojowników w internecie; Polacy obawiają się zamachu terrorystycznego podczas ŚDM; Zmiany personalne w KGP po wycieku tajnych danych na temat zabezpieczeń szczytu NATO; Obronność napędzi polską gospodarkę

Fot. General Dynamics Land Systems
Fot. General Dynamics Land Systems

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Mateusz Mielczarek, Gazeta Wyborcza, "Klikasz i jesteś w Państwie Islamskim": Państwo Islamskie oraz ich sympatycy, tworzą w internecie strony propagandowe, przez które rekrutują nowych członków.Jest to coraz większym kłopotem dla służb.  "Jednak przykładów takich witryn w internecie jest znacznie więcej. Jedne strony znikają, a tego samego dnia pojawiają się dziesiątki innych. Są w języku arabskim, po angielsku, czasem po polsku."


AN, Super Express, "Polacy boją się zamachów podczas wizyty papieża": Według badań sondażowych, prawie połowa Polaków obawia się zamachu terrorystycznego w Krakowie.  "Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapewniają, że są przygotowane na każdą ewentualność podczas Światowych Dni Młodzieży. Mimo to wśród Polaków jest dużo strachu przed zamachami terrorystycznymi. Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl aż 49 proc. ankietowanych obawia się zamachów terrorystycznych!"


EŁEM, Fakt, "Wielka wpadka policji": W związku z wyciekiem tajnych informacji dotyczących zabezpieczenia szczytu NATO w Warszawie, nastąpiły zmiany personalne w kierownictwie Komendy Głównej Policji. "Radio ZET poinformowało, że do dymisji podał się mł. insp. Waldemar Szulc (46 l.), dyrektor Głównego Sztabu Policji."


Piotr Falkowski, Nasz Dziennik, "Obronność napędza przemysł":  Plany modernizacyjne Sił Zbrojnych napędzą polską gospodarkę.  "Poza Stalową Wolą wybijają się duże ośrodki lotnicze w Mielcu, Świdniku i Rzeszowie, dla wojska pracują zakłady Mesko w Skarżysku Kamiennej i przeobrażony Autosan w Sanoku. W swoich branżach dobrze radzą sobie Puławy (przemysł chemiczny) i Dębica (gumowy). Pozytywna rywalizacja trzech największych ośrodków miejskich (jednocześnie naukowych i kulturalnych): Rzeszowa, Lublina i Radomia, jakby budzi do życia tworzony przez nie trójkąt na mapie Polski."

Reklama

Komentarze

    Reklama