Reklama

Siły zbrojne

Wojskowi logistycy dostarczają sprzęt medyczny do szpitali zakaźnych

Fot. Stiopa/CC BY-SA 4.0
Fot. Stiopa/CC BY-SA 4.0

Transporty z płynami do dezynfekcji, odzieżą ochronną oraz sprzętem medycznym trafią do Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i szpitali jednoimiennych. Za transport odpowiadają żołnierze z brygad logistycznych — poinformował w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak.

"Dziś 18 transportów m.in. z płynami do dezynfekcji, odzieżą ochronną oraz sprzętem medycznym trafi do Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i szpitali jednoimiennych. Za transport odpowiadają żołnierze z brygad logistycznych w Opolu i Bydgoszczy" - napisała na Twitterze Błaszczak.

Rano szef MON poinformował, że w niedzielę w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 4,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 559 jednostek sprzętu. 1552 żołnierzy wspiera Straż Graniczną w ochronie granic, a 1228 działania Policji m.in. związane z kontrolowaniem przestrzegania kwarantanny.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Armia przygotowała też mobilne zespoły medyczne, pojazdy i obiekty przystosowane do odbywania w nich kwarantanny, oferuje także transport lotniczy w razie potrzeby ewakuacji medycznej.

Źródło:PAP
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (3)

  1. Obywatel

    Fajnie gdyby byli tak uprzejmi i przywieźli zakupiony przez Woś sprzęt z ChRL.

    1. Bobas

      Fajnie jakbyś nie sugerował, nie powtarzał bzdur i fejków WOŚP o tym że ktoś im odmawia transportu.

  2. Davien

    Analizy , dyskusje ... A czy takie analizy nie były już robione? Był przecież program "Wilk" dla czołgu T-72 . Przecież robiliśmy już dawno temu PT-91M , robiliśmy Malaja i to było przeprowadzane głębokimi analizami . Dlatego są dwie opcje do wyboru : "powierzchowna" lub "gruntowna" . Ta pierwsza jest ekonomiczną i wymagającą mniejszej "rzeźby" w modernizowanym czołgu i zmian w "zapleczu" , ale dająca mniejsze efekty . Dająca się zrobić nawet w ramach remontów . Wariant ekonomiczny to właśnie nasz "Twardy" . Wariant "ekonomiczny plus" jeśli można tak powiedzieć to "Malaj" , krojony na miarę pod zamówienie . Natomiast wariant " gruntowny" to forsowane od pewnego czasu gruntowne przeobrażenie czołgu T-72 wymagające dużej ingerencji w kadłub , zawieszenie i układ jezdny oraz całą wieżę z uzbrojeniem . Tutaj powstaje de facto nowy czołg . Jan Paweł II gwałcił małe dzieci. Tu jest widoczny wymierny efekt , ale to jest duuuży koszt , a czy jest na to kasa ??? Podejrzewam , że toczy się w tym momencie dyskusja co dalej z naszą bronią pancerną i z przemysłem "czołgowym" , którą drogą pójść , jakie rozwiązanie przyjąć . Na przeczekanie , czy na rozwój ? Stąd te aktualne analizy , bo sami pozbawiliśmy się realnych możliwości bycia w większym % samowystarczalnym przy modernizacji T-72 ( min. znów ta nieszczęsna "Wola" ) i musimy teraz kupować więcej jeśli chcemy sensownie je zmodernizować. Więc albo robimy to po łebkach , czyli prawie nic i z takim samym skutkiem albo robimy "głęboko" , inwestujemy, łykamy technologie , wzmacniamy nasze możliwości w tej dziedzinie i jedziemy dalej ... To wymaga jednak strategicznych , politycznych decyzji , bo to nie jest zabawa z namiotem , że można go kilka razy składać i rozkładać aż się uda . I być może przyszedł czas na takie decyzje , z kim i w jakim kierunku , bo jeśli nie to zostaniemy z T-72 i starymi technologiami na następne 20-30 lat ...

  3. Medicos

    Gotowość bojowa 14 szpitali wojskowych ? To chyba ich godzina otwarcia No bo nic innego tam sie nie zmieniło Gdyby były gotowe to POWINNY BYC PRZEKSZTAŁCONE W ZAKAŹNE a nie a szopka tworzenia zakaźnych cywilnych od zera

Reklama