Reklama

Siły zbrojne

Proobronni wsparciem operacji Odporna Wiosna

Fot. Mariusz Gierula, IX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy
Fot. Mariusz Gierula, IX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy

Spadochroniarze z IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy włączyli się w walkę z koronawirusem. Pomagają m. in. w magazynowaniu żywności dla osób objętych kwarantanną domową.

- Kilkanaście pełnoletnich osób z płockiego oddziału, w tym nauczyciele przygotowuje paczki z żywnością, która następnie dostarczana jest potrzebującym przez żołnierzy terytorialnej służby wojskowej w ramach operacji pk. Odporna Wiosna – zaznacza Mariusz Gierula, dyrektor jednej ze szkół w Gdańsku.

Jest to jedna z wielu akcji jakie podejmują organizacje proobronne w całym kraju. Pomoc w działaniach innych instytucji, wsparcie seniorów, zbiórka krwi to ich odpowiedz na społeczne zapotrzebowanie.

Proobronni reprezentujący Związek Polskich Spadochroniarzy angażują się także w akcje honorowego krwiodawstwa. 

image
Fot. Mariusz Gierula, IX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy

Związek Polskich Spadochroniarzy jest organizacją zrzeszającą obywateli polskich oraz Polaków, obywateli innych Państw, którzy wykonywali lub wykonują skoki spadochronowe. Do Związku należą zarówno żołnierze zawodowi i rezerwiści różnych formacji wojskowych, a także miłośnicy spadochroniarstwa uprawiający ten sport wyczynowo lub rekreacyjnie wywodzący się ze środowiska cywilnego. ZPS jest organizacją skupiającą w swych szeregach różne pokolenia spadochroniarzy. Na ternie Polski działa 20 oddziałów organizacji, która od wielu lat aktywnie współpracuje z resortem obrony narodowej. Organizacją kieruje gen. dyw. w st. spocz. Jan Kempara. Oddział IX w Płocku pracuje pod komendą ppłk rez. Jarosława Chrobota.

Reklama

Komentarze (1)

  1. POLAK Z KRWI I KOŚCI

    wie ktoś jak dołączyć do tego klubu spadochronowego?

    1. 666

      Nie przyjmą Cię.

Reklama