Reklama

Siły zbrojne

Wojsko chce wykrywać terminale satelitarne

Moment rozstawiania anteny przenośnego zestawu łączności satelitarnej. fot. US Navy
Moment rozstawiania anteny przenośnego zestawu łączności satelitarnej. fot. US Navy

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego dotyczącego urządzeń do wykrywania terminali łączności satelitarnej. To kolejny krok do wzmocnienia obronności, szczególnie w walce z zagrożeniem terrorystycznym i wojną hybrydową.

Zgodnie z obecnymi planami dialog techniczny dotyczący „sensorów rozpoznania i lokalizowania terminali łączności satelitarnej” ma się odbyć między wrześniem a listopadem roku bieżącego. Zgłoszenia do tej procedury firmy mogą składać do 30 kwietnia. W jej trakcie ma zostać dokonana ocena możliwości spełnienia przez ofertodawców określonych wymagań technicznych i sprecyzowane mają zostać warunki dotyczące kosztów, czasu dostaw, zabezpieczenia logistycznego, szkoleniowego i bezpieczeństwa dostaw nowych urządzeń.

Pozyskane sensory mają umożliwiać rozpoznawanie radioelektroniczne sygnałów łączności satelitarnej i lokalizację terminali, które mogą być używane np. przez dywersyjne oddziały wojskowe przeciwnika na terytorium Polski.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.