Reklama

Siły zbrojne

Rosja: Ogłoszono zwycięzcę w wyścigu gąsienicowych maszyn inżynieryjnych

Rosyjskie siły zbrojne zorganizowały wyścig maszyn inżynieryjnych BAT. Fot. www.mil.ru
Rosyjskie siły zbrojne zorganizowały wyścig maszyn inżynieryjnych BAT. Fot. www.mil.ru

Rosjanie wybrali ekipę, która będzie reprezentowała rosyjskie siły zbrojne podczas międzynarodowych zawodów wojsk inżynieryjnych „Inżyniernaja formuła”.

Z wielką powagą rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o zakończeniu odbywających się w całej Rosji eliminacji do zawodów wojsk inżynieryjnych „Inżyniernaja formuła”, które będą się odbywały w ramach międzynarodowej olimpiady wojskowej „Armiejskije mieźdunarodnyje igry-2016”. W tym celu zorganizowano nawet wyścigi gąsienicowych pojazdów do kopania rowów.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem pierwsze miejsce zostało podzielone pomiędzy zespołem ze 187. regionalnego centrum szkoleniowego wojsk inżynieryjnych rosyjskich sił zbrojnych (MRUC) z Obwodu Wołgogradzkiego oraz reprezentacją Wschodniego Okręgu Wojskowego (WOW). Obie ekipy uzyskały wynik 36 minut 11 sekund. Trzecie miejsce zajęła grupa wydzielona przez Południowy Okręg Wojskowy (POW) z czasem 39 minut 17 sekund.

Wyszczególniono również najlepsze załogi w poszczególnych kategoriach. W wyścigu gąsienicowych maszyn do kopania rowów MDK-3 zwyciężyła załoga ze 187. MRUC. Konkurs maszyn gąsienicowych do wykonywania przejść drogowych BAP-2 wygrali saperzy z WOW. Ścigając się na gąsienicowych maszynach inżynieryjnych najlepsi byli żołnierze z WOW, natomiast w przeprawie przez rzekę na transporterach pływających PTS-2 dominowali marynarze z Floty Północnej.

Ostatecznie zadecydowano, że rosyjskie siły zbrojne będą reprezentowane przez ekipę przygotowaną przez Wschodni Okręg Wojskowy.

Reklama

Komentarze (1)

  1. 45

    Ruscy to mają pomysły.Oglądalem na yt pojedynek T-34/85 z T-90.Był remis 4:4.Autorzy tak dobrali konkurencje że dali szansę dziadkowi.Najlepsze było to że komentator tłumaczyl dlaczego wygrał dany czołg.Oczywiście strzelania nie było.Jedną z konkurencji była szybkość wręczenia bukietu kwiatów dziewczynie stojącej z boku czołgu Wygrała34 bo jak uruchomiła silnik od razu zadziałał mechanizm obrotu wieży 90-tka straciła prawie minutę na auto test elektroniki zanim mogli właczyc mechanizm obrotu.Fajna zabawa takie coś przydało by się robić MON-owi.Koszt tego niejest duży,tylko pomysł i zabawa fajna.

Reklama