Reklama

Siły zbrojne

Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej oddają krew

Fot. kmdr por. Wojciech Mundt/AMW
Fot. kmdr por. Wojciech Mundt/AMW

Pandemia koronawirusa negatywnie wpływa na wiele obszarów naszego życia. Polacy stosując się do apelu o pozostanie w domach ograniczyli swoją aktynowość. Regionalne Centra Krwiodawstwa obserwują jednak także malejące zainteresowanie udziałem w akcjach HDK. Mogą jednak liczyć na pomoc ze strony uczelni wojskowych, które prowadzą aktywne działania mające na celu zabezpieczenie krwi i osocza dla polskich szpitali.

Swój wkład wnieśli już m.in. podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej, którzy 19 marca oddali krew odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

W ten sposób uczelnia chce pomóc w odpowiedzi na zmniejszające się rezerwy krwi. Bardzo dobrze, że Polacy ograniczyli przemieszczanie się, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się wirusa. Dlatego my pomagamy w ten sposób, kiedy krwiodawcy muszą zostać w domach. Krew oddało 35 podchorążych, co przełożyło się blisko 16 litrów oddanej honorowo krwi. Akademia Marynarki Wojennej prowadzi także inne działania wspierając Wojsk Obrony Terytorialnej

kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się 21 marca.

image
fot. kmdr por. Wojciech Mundt/AMW
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (2)

  1. Andrettoni

    Są pogłoski - być może fałszywe, że osocze osób, które wyzdrowiały pomaga chorym. Ta akcja jest bardzo dobra. Sam zdaję krew - niestety teraz nie wiem czy to zrobić. Z jednej strony krew jest potrzebna, a z drugiej należy pozostać w domu. Pytanie jak to zorganizować, by nie było kolejek (rejestracje telefoniczne?) - tak, żeby to zrobić jak najbardziej bezpiecznie.

  2. Rezerwa 61

    Bravo młodzież

Reklama