Reklama

Gdyński Port Wojenny zamawia łodzie motorowe

Zdjęcie podglądowe
Zdjęcie podglądowe
Autor. M.Dura

Poligon Kontrolno-Pomiarowy Marynarki Wojennej (JW 3181) potrzebuje dwóch łodzi motorowych. W tym celu Komenda Portu Wojennego Gdynia ogłosiło postępowanie przetargowe, które potrwa do połowy maja.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o rozpoczęciu postępowania przetargowego w trybie nieograniczonym, którego celem jest pozyskanie dwóch motorowych łodzi transportowych dla poligonu 3. Flotylli Okrętów. Zamawiający narzucił także przyśpieszony tryb postępowania z uwagi na wyłącznie internetowy sposób ogłoszenia informacji o przetargu jak i również cyfrowy obieg dokumentów

    W załączniku do specyfikacji warunków zamówienia czytamy, że łodzie będą wykorzystywane do wykonywanie prac związanych z zabezpieczeniem demagnetyzacji okrętów w portach oraz na poligonie kontrolno-pomiarowym oraz transportu ludzi, sprzętu oraz wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia prac związanych z demagnetyzacją okrętów. Zamawiający stawia wymagania konstrukcyjne w postaci tworzywa sztucznego jako materiału, długości w przedziale pomiędzy 7 a 10 metrów, szerokości 3-4 m, możliwości zabrania na pokład maksymalnie 2 t. ładunku przy masie całkowitej łodzi 5,5 t. Co ciekawe, całkowita wysokość łodzi (mierzona od linii wody do najwyższego jej punktu) nie może przekraczać 2 m, gdyż jednostka musi mieć możliwość przepływania pod cumami zacumowanego na poligonie kontrolno-pomiarowym okrętu celem położenia uzwojenia kompensacyjnego.

    Reklama

    Zamawiający określa również inne warunki dotyczące napędu, instalacji elektrycznej, systemu sterowania, łączności radiowej jak i nawigacji. Przekazując jednostki wykonawca zobowiązuje się także do dostarczenia w trzech egzemplarzach instrukcji użytkowania, obsługiwania technicznego, napraw, katalog części zamiennych, książkę urządzenia, wykazu aparatury kontrolno-pomiarowej. Ponadto oprócz łodzi wykonawca dostarczy kołowe łoża podłodziowe, uchwyty i zawiesia pasowe, plandeki, przenośne obijacze pneumatyczne jak i materiały eksploatacyjne do realizacji przeglądów przez 24 miesiące.

      KPW Gdynia informuje, że wykonawca w ramach umowy powinien w ciągu 14 dni przed przekazaniem łodzi przeszkolić sześcioosobowy personel, w taki sposób, ażeby był on zdolny do samodzielnego manewrowania, serwisowania, wykonywania przeglądów, obsług oraz napraw.

      Reklama

      Termin składania ofert upływa 17 maja bieżącego roku o godzinie 8:30. Otwarcie nastąpi drogą internetową (poprzez Platformę Zakupową) po upływie pół godziny. Komenda Portu Wojennego. Jedynym kryterium wyboru najlepszej oferty, która spełnia wymagania postawione przez zamawiającego jest cena.

        Reklama
        WIDEO: Większa skuteczność. Nowa amerykańska broń w Polsce
        Reklama

        Komentarze (2)

        1. SimonTemplar

          Kiedy zaczną zamawiać okręty wojenne? Bo poza trzema fregatami od dawna nic nie zbudowano. Nie liczę Kormoranów. Ślązak to okręt nieuzbrojony. O reszcie holowników nie warto nawet pisać.

          1. Jan68

            No fakt, to skandal, że nie zamawiają żadnych okrętów!!! Żadnych, jeśli nie liczyć 3 fregat po 7000 t i 3 nowoczesnych niszczycieli min.... Jeśli nie liczyć 250 Abramsów, to WP nie zamawia żadnech czołgów. Też skandal! ;-)

          2. Xzibit

            Zamawiać to oni sobie mogą tak jak już zamawiali 3 okręty podwodne z pociskami manewrującymi :) Jak Polacy zobaczą fregaty to uwierzą a ty widać jesteś tak "inteligentny" że wierzysz politykom....... gratulacje

          3. Jan68

            A o czym pisał SimonTemplar? O zamawianiu okręrów przecież! Mamy zamówione fregaty? Mamy! Czego nie rozumiesz Xzibit?

        2. JAGODA

          Kapitanat portu pewnie potrzebuje nowych motorówek do wożenia wódki taj jak druhowie z OSP nowych i drogich samochodów bojowych !

        Reklama