Reklama

Siły zbrojne

Gdyński Port Wojenny zamawia łodzie motorowe

Zdjęcie podglądowe
Zdjęcie podglądowe
Autor. M.Dura

Poligon Kontrolno-Pomiarowy Marynarki Wojennej (JW 3181) potrzebuje dwóch łodzi motorowych. W tym celu Komenda Portu Wojennego Gdynia ogłosiło postępowanie przetargowe, które potrwa do połowy maja.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o rozpoczęciu postępowania przetargowego w trybie nieograniczonym, którego celem jest pozyskanie dwóch motorowych łodzi transportowych dla poligonu 3. Flotylli Okrętów. Zamawiający narzucił także przyśpieszony tryb postępowania z uwagi na wyłącznie internetowy sposób ogłoszenia informacji o przetargu jak i również cyfrowy obieg dokumentów

Czytaj też

W załączniku do specyfikacji warunków zamówienia czytamy, że łodzie będą wykorzystywane do wykonywanie prac związanych z zabezpieczeniem demagnetyzacji okrętów w portach oraz na poligonie kontrolno-pomiarowym oraz transportu ludzi, sprzętu oraz wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia prac związanych z demagnetyzacją okrętów. Zamawiający stawia wymagania konstrukcyjne w postaci tworzywa sztucznego jako materiału, długości w przedziale pomiędzy 7 a 10 metrów, szerokości 3-4 m, możliwości zabrania na pokład maksymalnie 2 t. ładunku przy masie całkowitej łodzi 5,5 t. Co ciekawe, całkowita wysokość łodzi (mierzona od linii wody do najwyższego jej punktu) nie może przekraczać 2 m, gdyż jednostka musi mieć możliwość przepływania pod cumami zacumowanego na poligonie kontrolno-pomiarowym okrętu celem położenia uzwojenia kompensacyjnego.

Reklama

Zamawiający określa również inne warunki dotyczące napędu, instalacji elektrycznej, systemu sterowania, łączności radiowej jak i nawigacji. Przekazując jednostki wykonawca zobowiązuje się także do dostarczenia w trzech egzemplarzach instrukcji użytkowania, obsługiwania technicznego, napraw, katalog części zamiennych, książkę urządzenia, wykazu aparatury kontrolno-pomiarowej. Ponadto oprócz łodzi wykonawca dostarczy kołowe łoża podłodziowe, uchwyty i zawiesia pasowe, plandeki, przenośne obijacze pneumatyczne jak i materiały eksploatacyjne do realizacji przeglądów przez 24 miesiące.

Czytaj też

KPW Gdynia informuje, że wykonawca w ramach umowy powinien w ciągu 14 dni przed przekazaniem łodzi przeszkolić sześcioosobowy personel, w taki sposób, ażeby był on zdolny do samodzielnego manewrowania, serwisowania, wykonywania przeglądów, obsług oraz napraw.

Termin składania ofert upływa 17 maja bieżącego roku o godzinie 8:30. Otwarcie nastąpi drogą internetową (poprzez Platformę Zakupową) po upływie pół godziny. Komenda Portu Wojennego. Jedynym kryterium wyboru najlepszej oferty, która spełnia wymagania postawione przez zamawiającego jest cena.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. SimonTemplar

  Kiedy zaczną zamawiać okręty wojenne? Bo poza trzema fregatami od dawna nic nie zbudowano. Nie liczę Kormoranów. Ślązak to okręt nieuzbrojony. O reszcie holowników nie warto nawet pisać.

  1. Jan68

   No fakt, to skandal, że nie zamawiają żadnych okrętów!!! Żadnych, jeśli nie liczyć 3 fregat po 7000 t i 3 nowoczesnych niszczycieli min.... Jeśli nie liczyć 250 Abramsów, to WP nie zamawia żadnech czołgów. Też skandal! ;-)

  2. Xzibit

   Zamawiać to oni sobie mogą tak jak już zamawiali 3 okręty podwodne z pociskami manewrującymi :) Jak Polacy zobaczą fregaty to uwierzą a ty widać jesteś tak "inteligentny" że wierzysz politykom....... gratulacje

  3. Jan68

   A o czym pisał SimonTemplar? O zamawianiu okręrów przecież! Mamy zamówione fregaty? Mamy! Czego nie rozumiesz Xzibit?

 2. JAGODA

  Kapitanat portu pewnie potrzebuje nowych motorówek do wożenia wódki taj jak druhowie z OSP nowych i drogich samochodów bojowych !

Reklama