Reklama

Siły zbrojne

Europejskie Sympozjum Spadochronowe startuje już 16 listopada

Autor. Kuba Konwent

W dniach 16-18 listopada br. w Warszawie odbędzie się największe w tej części Europy wydarzenie skierowane do skoczków spadochronowych. Trzy dni pełne prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów - celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w skokach spadochronowych, zarówno cywilnych, jak i wojskowych oraz dostarczenie solidnej dawki wiedzy o różnych aspektach spadochroniarstwa.

Reklama

Sympozjum jest kontynuacją wydarzeń organizowanych od 2018 roku. Poprzednia edycja zgromadziła ok. 350 osób. Organizatorzy zapowiadają wyjątkowych gości z całego świata, bardzo dużą liczbę unikatowych prezentacji i kilka równoległych ścieżek. Podobnie jak w ubiegłych latach wydarzenie odbędzie się w Warszawie. Na te chwilę na liście potwierdzonych uczestników jest już prawie 500 osób.

Reklama

Gościem honorowym wydarzenia będzie Bill Booth, legenda świata spadochronowego. Bill jest inżynierem, właścicielem firmy UPT (United Parachute Technologies), a także wynalazcą takich elementów sprzętu spadochronowego, jak system trzech kółek, RSL (Reserve Static Line), drag tandemowy czy wyrzucany pilocik. Systemy te są wykorzystywane właściwie we wszystkich pokrowcach spadochronowych na świecie, można więc śmiało powiedzieć, że Bill Booth całkowicie zrewolucjonizował technologię związaną z bezpieczeństwem w sporcie.

Czytaj też

Tegoroczna edycja dość mocno nastawiona jest także na odbiorców wojskowych. W agendzie trzydniowego sympozjum znajdują się m.in. tematy dotyczące problematyki hipoksji w skokach HALO i HAHO. Odbędzie się także prezentacja innowacyjnego systemu do zrzutów cargo. Agenda obfitować będzie w prezentacje związane z bezpieczeństwem lotu na otwartym spadochronie, eliminowaniu ryzyk w skokach wertykalnych czy też procedurach bezpieczeństwa podczas sytuacji awaryjnych w samolocie.

Reklama

Organizatorzy zapowiadają również pokazy związane z nowinkami technologicznymi, seminaria związane ze spadochronami zapasowymi, a także szereg atrakcji dla uczestników, które urozmaicą każdy dzień. Ponadto w planach są również prezentacje i spotkania dla skoczków na każdym poziomie wyszkolenia, oddzielne ścieżki tematyczne dla tandem pilotów, instruktorów i riggerów, czyli mechaników spadochronowych.

Czytaj też

Dla uczestników udostępniona będzie również rozległa przestrzeń wystawiennicza, gdzie producenci z całego świata będą prezentować spadochrony, pokrowce, automaty spadochronowe, systemy wspomagające, akcesoria i wiele innych ciekawostek. Do Polski przyjadą przedstawiciele firm amerykańskich, australijskich, brytyjskich czy francuskich, aczkolwiek nie zabraknie również przedstawicieli rynku krajowego.

Organizatorem Sympozjum jest Szkoła Spadochronowa LOT G7, a współorganizatorami Stowarzyszenie Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp oraz Skydive Warszawa - Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Warszawskiego.

Więcej informacji znajduje się stronie internetowej wydarzenia.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Mondry015

    Podsumowując 665 tys PLN za łazik i przyczepkę do zrzutów tyle zapłacił MON Mówisz wałek? No nie kupiono 80 kompletów To nie koniec!!! Brak spadochronu plus 12 samolotów casa od 6 miesięcy bez paliwa i bez części zamiennych stoi na płycie lotniska w Balicach

Reklama