Reklama

Siły zbrojne

Egipt: „Ofensywa” rosyjskich zakładów zbrojeniowych

Rada egipsko – rosyjska do spraw biznesu – fot. tpprf.ru
Rada egipsko – rosyjska do spraw biznesu – fot. tpprf.ru

Rosyjskie zakłady UVZ (UralVagonZavod) poinformowały o negocjacjach prowadzonych z egipskim rządem na temat ewentualnej nacjonalizacji niektórych zakładów zbrojeniowych produkujących ex-rosyjskie uzbrojenie oraz zwiększenia wartości współpracy przemysłowej o co najmniej kilkaset milionów dolarów.

Rada egipsko-rosyjska do spraw biznesu (Russian-Egyptian Business Council) zorganizowała w ubiegłym tygodniu specjalną konferencję by ułatwić nawiązanie kontaktów. Wzięło w niej udział ponad trzystu przedstawicieli nie tylko z firm zbrojeniowych, ale również producentów np. produktów medycznych, sprzętu do poszukiwania gazu i ropy oraz maszyn budowlanych (przede wszystkim do produkcji dróg).

Rozmowy dotyczą generalnie możliwości rozszerzenia współpracy rosyjsko-egipskiej, poprzez współdziałanie z nowymi przedsiębiorstwami – w tym z przedstawicielstwami firm zagranicznych mających swoje filie w Egipcie.

Dyskutowano również z egipskim ministrem obrony nad usprawnieniem działania zakładów istniejących w Egipcie, które od lat 60-tych XX wieku produkują rosyjskiej uzbrojenie – a wiec działających jeszcze według reguł i zasad wypracowanych, gdy istniał jeszcze Związek Radziecki.

Reklama

Komentarze (1)

  1. skafit

    Egipt potrzebuje nowego Nassera. Czy Al-Sisi podola? Czy pieniadze Saudow beda wazniejsze?

Reklama