Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak: W Sobieszynie powstanie dywizjon przeciwlotniczy

Autor. MON/X

Podczas wizyty w Rykach szef MON ogłosił, że w Sobieszynie powstanie jednostka wojskowa.

Reklama

Czytaj też

„Do 2015 r. ta wschodnia część kraju była Polską B. Odkąd rządzi PiS, nie ma podziału na Polskę A i B. Jest jedna Polska. Naszym celem jest to, by tak wzmocnić Wojsko Polskie, by Rosja nie zaatakowała Polski. Dlatego tworzymy jednostki wojskowe” - podkreślił Błaszczak.

Reklama
Reklama

Doprecyzował, że w Sobieszynie będzie dywizjon przeciwlotniczy wyposażony w nowoczesną broń. „Dokonaliśmy skoku jakościowego, jeśli chodzi o wyposażenie w broń przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Wczoraj mówiłem, że pierwsze jednostki systemu Patriot zostały włączone w system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Przed 2015 r. ten system obrony się rozpadł. Rząd PO-PSL nie dość, że przyjął plany obrony Polski na Wiśle, ale dodatkowo zaprzepaścił to, co jeszcze z czasów PRL zostało” - powiedział Błaszczak.

Czytaj też

„W Sobieszynie będzie jednostka w systemie Narew, będą polskie Poprady, polska Pilica (…). To będzie silna jednostka, która będzie stała na straży bezpieczeństwa tej części Lubelszczyzny. Obok, w tym samym miejscu, obok dywizjonu przeciwlotniczego, będzie także batalion saperów, (…) będzie również batalion logistyczny” - przekazał szef MON.

Jak ocenił, jednostka będzie impulsem rozwojowym dla powiatu ryckiego. „Jeśli PiS będzie kontynuowało swoją misję, za dwa lata Wojsko Polskie będzie stanowiło najsilniejszą armię w Europie” - powiedział Błaszczak.

Reklama

Komentarze (3)

 1. rwd

  Pewnie znaleźli w magazynach S-60 i powołują dywizjon przeciwlotniczy.

  1. PatriotW

   Masz w treści artykułu wskazane na jakich systemach będzie operował. I nie, nie jest to S-60.

 2. Ma_XX

  Hurra! za poprzednika w każdym powiecie miała być strzelnica a za obecnego ma być brygada!

 3. Kaszana

  Według Skrzypczak oddanie polski " b:" to bzdura, a był wtedy generałem. Nie zdziwiłbym się że to co pokazał Błaszczak to tylko jeden z wariantów obrony. No ale w manipulowaniu są mistrzami

Reklama