Reklama

Przedmiot umowy to 26 celów powietrznych Szerszeń, oraz 15 celów typu Komar, które przeznaczone są do szkolenia poligonowego wojsk podczas wykonywania strzelań z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych, a także strzelań artyleryjskich.

Poruszając się po zaprogramowanej trasie, imitują na wyświetlaczach radarów zaprogramowane wcześniej obce statki powietrzne, które znalazły się nad terytorium polski. Do tej pory ze sprzętu opracowanego w ITWL korzystały dwie jednostki wojsk OPL. Po rozlokowaniu nowych egzemplarzy dołączyła do nich kolejna - trzecia jednostka.

Cele powietrzne wyposażone są w urządzenia, które zbierają informacje o przelatujących obok nich pociskach artyleryjskich i rakietowych. Zbieranie informacji o trafieniach odbywa się za pomocą czujników trafień zamontowanych na pokładzie samolotu lub umieszczonych w specjalnym, ciągniętym przez bezzałogowiec rękawie.

Po wykonaniu misji i zakończeniu treningu poligonowego, cele lądują w sposób tradycyjny "na brzuchu", lub przy użyciu systemu spadochronowego zamontowanego na pokładzie maszyny, po czym mogą być ponownie wykorzystane. W ITWL opracowano także odrzutowy cel powietrzny "Jet", którego prędkość przelotowa wynosi obecnie 100 m/s, ale wciąż trwają prace nad wyśrubowaniem jego osiągów.



Dane techniczne dostarczonych statków powietrznych:

Cel Powietrzny Szerszeń:
        Rozpiętość - 3,2 m
        Maksymalna masa startowa - 35 kg
        Prędkość lotu - 70~180km/h
        Promień operowania - 20 km
        Pułap praktyczny - 1000 m
        Czas lotu - 120 min



Cel Powietrzny Komar:
        Rozpiętość 2,2 m
        Maksymalna masa startowa - 24 kg
        Prędkość lotu - 80~180km/h
        Promień operowania - 3 km
        Pułap praktyczny - 1000 m
        Czas lotu - 60 min

  • ITWL
Reklama

Mikrostan wojenny, Mad Max w Syrii - Defence24Week 102

Komentarze (6)

  1. Jan

    Ludzie one są do odstrzelenia przez plotki

  2. WD

    Super zaawansowana technologia, która pozwoli Polsce dokonać skoku technologicznego w XXI wiek. Kilka drobnych modyfikacji dokonanych przez polskie modelarnie i swoją skutecznością te samodzielne aparaty latające przewyższą amerykański predatory.

  3. Janusz

    https://www.itwl.pl/wybrane-opracowania tu znjadują nasze osiągnięcia.

  4. alibaba

    Marzenia p.Kozieja się spełniają, szeroko wprowadza się drony......)

  5. zakompleksioony

    no i lakier

  6. Poison

    "w pełni polskich bezzałogowców" wątpię, silniki też ?

Reklama