Siły Powietrzne odebrały kolejną Bryzę Glass Cockpit

4 lipca 2013, 21:51
Piloci 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odebrali z PZL Mielec samolot M-28B/PT Glass Cockpit- fot. sp.mil.pl
Piloci 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odebrali z PZL Mielec samolot M-28B/PT Glass Cockpit- fot. sp.mil.pl
Reklama

Piloci 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odebrali z PZL Mielec samolot M-28B/PT Glass Cockpit. Tym samym siódma cyfrowa Bryza zasiliła jednostkę w Krakowie.Do końca roku przylecą tam jeszcze dwa C-295 i ostatnia Bryza Glass Cockpit. Załoga w składzie: dowódca - podpułkownik Ryszard Sarnacki, II pilot - porucznik Michał Lis i technik pokładowy sierżant Lesław Wlazło odbyła pierwszy lot tym najnowszym nabytkiem Sił Powietrznych po trasie Mielec- Kraków. Wystartowała o godzinie 14.15 i wylądowała o godzinie 15.20.

Czytaj także: Samoloty bezzałogowe dla MON-u za 1-2 mld zł mogą być konstruowane na Śląsku

Wcześniej w Mielcu przebywała grupa inżynierów i techników z 8. BLTr., których zadaniem było komisyjne przyjęcie samolotu. Sprawdzili oni maszynę pod względem technicznym i zgodności z postanowieniami umowy kupna- sprzedaży. Inspekcja weryfikacyjna stanu technicznego oraz obloty samolotu o numerze 0224 wykazały pełną sprawność transportowca i to było podstawą decyzji o jego przebazowaniu do Krakowa.

Zobacz również: Tytan Polski Żołnierz Przyszłości będzie konkurował z najlepszymi zachodnimi systemami.To efekt współdziałania polskiego przemysłu obronnego

Siły Powietrzne
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24