Siły zbrojne

Saperzy zakończyli montaż pierwszego mostu na Narwi w Ostrołęce

 • Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska - fot. KPRM

Saperzy z 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu zakończyli montaż jednego z dwóch drogowych mostów składanych DMS-65 na Narwi w Ostrołęce – poinformowało we wtorek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Prace trwały od 3 do 13 października. Długość mostu wynosi 120 metrów. Obiekt został skonstruowany w układzie podstawowym, umożliwiającym ruch w jednym kierunku. Prace wykonało ponad 30 żołnierzy batalionu drogowo-mostowego pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika. Prace były prowadzone z wykorzystaniem ponad 20 jednostek sprzętu, w tym dźwigów i promu.

Wojsko buduje w Ostrołęce również drugi, 120-metrowy most tymczasowy na Narwi. Prace nad tą konstrukcję jeszcze trwają. Ich zakończenie jest planowane do końca listopada.

DMS-65
Fot. kpt. Łukasz Kowalik via Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Oba mosty umożliwią przeprawę przez Narew na czas remontu starego mostu, znajdującego się w ciągu drogi krajowej nr 61, łączącej Warszawę z Augustowem (równolegle z drogą krajową nr 8).

Czytaj więcej: Wojsko buduje tymczasowe mosty na rzece Narew

Komentarze (2)

 1. jurgen

  i tak powinno być w każdym (rozsądnie uzasadnionym) przypadku wyłączenia mostu cywilnego z eksploatacji czy też budowy nowego. Ludność ma zapewnioną przeprawę ... a żołnierze oprócz szkolenia w składaniu i rozkładaniu mostów także ... satysfakcję, że ich robota się ludziom przydaje, a nie że para idzie w gwizdek.

  1. CB

   No ale tak przecież jest i to od lat. Nikt tu prochu nie wymyślił...

 2. bęcki

  A już myślałem że w końcu coś się dzieje i OPL Narew stawiamy a tu patrz, niestety tylko mosty.